nahoru

Ve světě prudce roste počet nemocných rakovinou. A bude hůř

vib 17. prosince 2013 • 10:00
Rakovina
Rakovina
• foto: 
Profimedia.cz

Přibližně každý šestý člověk, který zemře ve světě na některou z chorob, podlehl rakovině. Navíc počet nemocných v tomto případě neustále stoupá. Světová zdravotnická organizace odhaduje, že na rakovinu letos onemocní téměř 15 milionů lidí. A zemře na ní každý rok osm milionů obyvatel Země.

K počtu nemocných rakovinou podle expertů přispívá například vysoká míra kouření v některých zemích či obezita. Pro ženy je ale nejnebezpečnější rakovina prsu. Ve 140 zemích světa je tento druh rakoviny u žen nejrozšířenější. „Souvisí to i se změnou životního stylu v méně rozvinutých zemích a také s tím, že vědecký pokrok v tomto směru ještě dostatečně nepokročil a nedokážeme často tuto nemoc zastavit,“ vysvětluje David Forman z jedné agentury Světové zdravotnické organizace. Upozorňuje i na to, že také prevence není stále dostatečná.

Bohužel ani prognózy nejsou v případě rakoviny nijak příznivé. Odhady hovoří o tom, že do roku 2025 se počet případů může ve světě vyšplhat až na 19 milionů ročně.

vib


Klíčová slova: reflex, rakovinaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.