nahoru

Francouzský a německý prezident odmítli jet na olympiádu do Soči. Co Zeman?

vib 16. prosince 2013 • 06:00
Miloš Zeman
Miloš Zeman
• foto: 
Michal Šula / Mafra / Profimedia.cz

Francie oznámila, že její prezident Francois Hollande, nepojede na slavnostní zahájení zimních olympijských her do ruské Soči. A že tam nepojede ani žádný jiný vysoce postavený politik země galského kohouta.

Přesné důvody nikdo nesdělil, ale diplomatické zdroje se domnívají, že to je protest proti ruskému zákonu, který diskriminuje homosexuály. A může za tím být i velmi vyhrocená situace na Ukrajině, do které se Moskva také snaží zasáhnout. Před několika dny se podobně rozhodl i německý prezident Joachim Gauck a někteří představitelé Evropské unie.

Pro ruského prezidenta Vladimira Putina, který se na pořádání her osobně dlouho angažuje, jsou to nepříjemné zprávy, zejména kdyby se k Hollandovi a Gauckovi ještě přidali další politici. Jak se například rozhodne Miloš Zeman? Ten by se mohl ještě i v únoru vymluvit na své zdravotní problémy.

Zimní olympiáda v Soči začíná 7. února 2014.

vib


Klíčová slova: reflex, zeman, olympiadaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.