nahoru

Překvapení slovenských voleb: Neonacista Kotleba ovládl Banskobystrický kraj

ČTK, čip 24. listopadu 2013 • 09:00
Marián Kotleba
Marián Kotleba
• foto: 
YouTube.com

Pravicový extremista Marian Kotleba nečekaně zvítězil v rozhodujícím druhém kole přímé volby předsedy Banskobystrického kraje.

Kotleba, který v minulosti mimo jiné organizoval protiromské pochody, na středním Slovensku porazil dosavadního krajského předsedu Vladimíra Maňku v poměru 55,5 procenta ku 44,5 procenta hlasů.

Jestliže Kotlebovo druhé místo v prvním kole krajských voleb před 14 dny bylo velkým překvapením, jeho vítězství ve druhém kole znamená pro Slovensko šok. Maňkovi vítězství v prvním kole uniklo jen těsně a všeobecně se očekávalo, že ve druhém kole svého soupeře jednoznačně porazí.

Kotleba se nechvalně proslavil vystoupeními v nacistických uniformách a rasistickým projevům, kvůli nimž byl několikrát žalován.

Ve volební kampani na banskobystrického župana Kotleba vydal leták se slibem, že "odstraní nespravedlivé zvýhodňování nejen cikánských parazitů". Byl obžalován za hanobení národa, rasy a přesvědčení.

ČTK, čip


Klíčová slova: volby, kotleba, neonacista, SlovenskoDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře