nahoru

Do Osvětimi se slevou 63 procent. No neberte to!

Jan Jandourek11. října 2013 • 09:30
Osvětim
Osvětim
• foto: 
profimedia.cz

Vlna slev už postihla i turistiku po stopách vyhlazovacích táborů. Těžko říci, čeho se ještě dočkáme.

Jsou nabídky,. kterým nelze odolat. Tak třeba tato: "Vydejte se s cestovní agenturou Expressbus Coufalík do polské Osvětimi a poznejte mrazivou historii 2. světové války. Čeká vás prohlídka celého koncentračního tábora Osvětim a Auschwitz-Birkenau s profesionálním výkladem v češtině.

Seznámíte se s místy, kde se odehrávala jedna z největších genocid lidské historie vůbec. Vstupte branou "Arbeit macht frei" a nechte na sebe zapůsobit neuvěřitelně silnou atmosféru a poznejte, co dokáže lidská manipulace a krutost. Navštívíte obytné bloky, kde se seznámíte s každodenním životem vězňů a nahlédnete i na popraviště a plynovou komoru.

Čeká vás i návštěva menšího koncentračního tábora Březinky, který disponoval kapacitou 100 000 vězňů. Nástupní místa a časy..." Atd.

Google Earth zachytil koncentrační tábory Severní Koreje. Rozrostly se.

Zvláště věta "Vstupte branou 'Arbeit macht frei' a nechte na sebe zapůsobit neuvěřitelně silnou atmosféru" svědčí o vysoké sociální inteligenci některých osob. Možná by se ještě hodilo pak pro důchodce nabídnout nějaké perfektní hrnce se zabroušeným dnem za šedesát tisíc.

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,690
28,740
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější