nahoru

Svěrák zvažuje žalobu kvůli „metelesku blesku“ na stranu Bobošíkové

Jan Jandourek2. října 2013 • 14:00
Bobošíková Svěrák
Bobošíková Svěrák
• foto: 
Ota Bartovský / MF DNES / Profimedia.cz,Nguyen Phuong Thao

Herec a textař Zdeněk Svěrák zvažuje, že se obrátí na soud kvůli popěvku, který má doprovázet předvolební mítinky bloku Hlavu vzhůru Jany Bobošíkové.

Ve volební písni bobošíkovců, která se včera proslavila i na internetu, lze zaslechnout slova „metelesku blesku“, která pocházejí ze Svěrákova filmu Marečku, podejte mi pero.

Zdeněk Svěrák se obrátil kvůli písničce na svého právníka a zvažuje, že se obrátí na soud. Případné odškodné by věnoval centru Paraple.

Bobošíková s Hlavou vzhůru zpívá: "Metelesku blesku, pojďme pomoct Česku!"

Autorem popěvku je Tomáš Úlehla, bývalý poslanec ODS, který za stranu Bobošíkové kandiduje ve Zlínském kraji. Úlehla se diví: „Vůbec si nejsem vědom, že by to bylo z nějakého filmu. My to na Moravě používáme jako zaklínadlo, které znamená něco jako mávnutím kouzelného proutku.“ Tak to je asi v této zemi jediný.

Zdeněk Svěrák už vyhrál spor s Bauhausem, který použil motiv z jeho písně na svých billboardech: „Upeč... třeba zeď.“ Pokuta tehdy činila dvě stě tisíc korun.

480p 360p 360p 240p
Hymna Hlavu vzhůruVIDEO Reflex.cz
Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější