nahoru

Svěrák zvažuje žalobu kvůli „metelesku blesku“ na stranu Bobošíkové

Jan Jandourek 2. října 2013 • 14:00
Bobošíková Svěrák
Bobošíková Svěrák
• foto: 
Ota Bartovský / MF DNES / Profimedia.cz,Nguyen Phuong Thao

Herec a textař Zdeněk Svěrák zvažuje, že se obrátí na soud kvůli popěvku, který má doprovázet předvolební mítinky bloku Hlavu vzhůru Jany Bobošíkové.

Ve volební písni bobošíkovců, která se včera proslavila i na internetu, lze zaslechnout slova „metelesku blesku“, která pocházejí ze Svěrákova filmu Marečku, podejte mi pero.

Zdeněk Svěrák se obrátil kvůli písničce na svého právníka a zvažuje, že se obrátí na soud. Případné odškodné by věnoval centru Paraple.

Autorem popěvku je Tomáš Úlehla, bývalý poslanec ODS, který za stranu Bobošíkové kandiduje ve Zlínském kraji. Úlehla se diví: „Vůbec si nejsem vědom, že by to bylo z nějakého filmu. My to na Moravě používáme jako zaklínadlo, které znamená něco jako mávnutím kouzelného proutku.“ Tak to je asi v této zemi jediný.

Zdeněk Svěrák už vyhrál spor s Bauhausem, který použil motiv z jeho písně na svých billboardech: „Upeč... třeba zeď.“ Pokuta tehdy činila dvě stě tisíc korun.

Video se připravuje ...
Hymna Hlavu vzhůruVIDEO Reflex.cz

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.