nahoru

Pomáhají, chrání a asistují při porodech: Rodící matka zavolala na doktory policii

ČTK, la27. září 2013 • 13:03
Policie
Policie
• foto: 
Radek Cihla / Mafra / Profimedia.cz

Neobvyklou středeční službu prožili dva pražští policisté, kteří se účastnili porodu v nemocnici na Bulovce. Jejich příjezdu k porodu se dožadovala sama rodička, protože ji zdravotníci nechtěli provést císařský řez, na němž trvala.

Policistům se podařilo ženu nakonec přesvědčit ke spolupráci s porodníky a za jejich přítomnosti se narodila zdravá holčička, sdělil dnes policejní mluvčí Jan Daněk.

Dvojice policistů vyjížděla do nemocnice na Bulovce po oznámení na tísňovou linku 158 před půlnocí. Podle oznámení žena při probíhajícím porodu po zdravotnickém personálu striktně požadovala provedení císařského řezu, což zdravotníci nechtěli provést. Proto se žena dožadovala příjezdu policejní hlídky, popsal událost mluvčí.

Squattery z Vítkovy ruiny policie vyhodila. Devadesát záhadných firem v pustém domě …

Podle něj po příjezdu policisté rodičku uklidnili a přesvědčili, aby se zdravotníky spolupracovala. I po zklidnění situace ale žena trvala na přítomnosti obou policistů při porodu, proto policisté setrvali až do jeho konce.

ČTK, laSenátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější