nahoru

Gastronauti Reflexu si udělali drůbeží úterý

RX7. února 2012 • 16:14
Gastronauti Reflexu si udělali drůbeží úterý
foto: Jan Klinský

Gastronauti Reflexu dnes dostali chuť na drůbež. K obědu si dalo kuřecí a kachní maso v různých úpravách hned pět účastníků projektu. Jaké z dnešních jídel byste si dali vy? Nezapomeňte hlasovat, autorovi vítězné fotografie opět proplatíme oběd.


Miroslav Tučka spořádal v jídelně pro vrcholové sportovce pečené nadívané kuřátko s bramborovou kaší. Za šťavnaté maso a vypečenou kůži udělil jídlu 8 bodů z 10. Petr Mára si pochutnal na kachním stehýnku na švestkách s grilovanou zeleninou. Od absolutního hodnocení dělí celý gastronomický zážitek jeden bod.Jan Kára navštívil proslulou nymburskou pivnici U Gregorů, přezdívanou po desetiletí "Géčko". Vybral si zde polední rychlovku - zapečený kuřecí plátek s rajčaty a mozzarellou. Jako přílohu si vybral hranolky. Škoda rajčete bez chutě a vůně. Na kuřecím steaku s hranolky, osobním nejoblíbenějším jídle z pardubického bistra Mixgrill, si pochutnal Jan Klinský - v jeho případě bez zeleninové přílohy.Ivana Jelínková je po krátké nemoci zpět v práci. Ve školní jídelně si dala "tradičně 'bezpohlavní' oběd univerzální chuti" - kuřecí maso s rýží.

 Z "drůbeží" řady vybočuje Martin Plichta, který poobědval grilovanou vepřovou kotletu, František Ortmann, jenž si z časových důvodů pochutnal na chlebíčkách, a samozřejmě i Tereza Vandrovcová. Ta dnes navštívila indickou vegetariánskou restauraci Beas v níž si dala indické menu.

 

Dnešní gastromise se bohužel nemohly zúčastnit Tereza Zamazalová, která se potýká s technickými problémy, a Veronika Pacáková. Ta se pro změnu na samotě u Brna stará o rodící ovce a na oběd si neudělala čas.

 

Anketa
Který dnešní oběd se vám nejvíc líbí?
Martin Plichta - grilovaná vepřová kotleta
4.3%
12
Miroslav Tučka - pečené nadívané kuřátko s bramborovou kaší
8.3%
23
František Ortmann - obložené chlebíčky
17.6%
49
Petr Mára - kachní stehýnko na švestkách a grilovaná zelenina
11.2%
31
Tereza Vandrovcová - indické menu (rýže, cizrna, brambory, chutney, mungo klíčky, zeleninový a ovocný salát)
49.3%
137
Iva Jelínková - kuřecí maso s rýží
0.4%
1
Jan Kára - zapečený kuřecí plátek s rajčaty a mozzarellou, hranolky
6.5%
18
Jan Klinský - kuřecí steak s hranolky
2.5%
7

 

 

Pondělní jídlo proplatíme na základě čtenářského hlasování opět Tereze Vandrovcové, která si udělala domácí falafel:

 

6.2. – Tereza Vandrovcová: CO: Falafel Tabouleh. KDE: Doma. JAK (hodnocení): 8. ZA KOLIK: 20,- Kč. CELKOVÝ DOJEM: Dnes jsem doma usmažila falafel neboli arabské placičky z cirzny s cous cous salátem, sojovým jogurtem a pikantní harisou. Tento recept již používám dlouho a je mezi mými přáteli velice oblíben. Náklady nebyly vysoké, neboť suroviny na tento recept jsou samy o sobě levné, ale navíc byl cous cous a rajčata nalezena za Tescem (aneb malá ochutnávka freeganství). Dávám hodnocení 8, protože cous cous jsem ve spěchu nenechala dostatečně nabobtnat, ale falafel byl vynikající. Foto Tereza Vandrovcová

 

 

 

RX


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku