nahoru

Filé s kroketami a domáci falafel se zbytky z Teska. Gastronautská mise Reflexu pokračuje

RX6. února 2012 • 12:00
Filé s kroketami a domáci falafel se zbytky z Teska. Gastronautská mise Reflexu pokračuje
foto: Tereza Vandrovcová

Mrazivé pondělí drželo naše gastronauty v blízkosti jejich domovů a kanceláří. Na čem si dnes pochutnali? Dejte svůj hlas gastronautovi, jehož "úlovek" vás nejvíc zaujal.

 

Mrazivé pondělí nevyhnalo ani jednoho z gastronautů Reflexu daleko od domova, nebo kanceláře. Na čem si dnes pochutnali?
Tereza Vandrovcová si usmažila falafel s cous cous salátem. Cenu mohla snížit na minimum (viz komentář v galerii). Cous cous a rajčata totiž našla za Tescem (malá ochutnávka freeganství). František Ortmann vsadil na jistotu a v blízkosti vlastní kanceláře si dal roládu plněnou špenátem a uzeným sýrem.
Ivana Jelínková je vzhledem k svému povolání běžné odkázána na školní jídelnu. Dnes si ale kvůli chřipce musela uvařit doma. Udělala si vepřovou kýtu s dijonskou omáčkou a pšeničným bulgurem. Veronice Pacákové po tréninku v kickboxu pořádně vyhládlo. V brněnském steak house si objednala rajskou omáčku s masovými kuličkami. Miroslava Tučku dnes jídlo z jídelny pro vrcholové sportovce, kam pravidelně dochází, příliš nenadchlo. Filé s kroketami dal šest bodů z deseti.
Na cestu za gurmánskými objevy se nevydal ani Jan Kára. Na návštěvě u rodičů si udělal netradiční omeletu. Petr Mára si pochutnal na pečeném kuřátku s grilovanou zeleninou.


Tereza Vandrovcová si usmažila falafel s cous cous salátem. Cenu mohla snížit na minimum (viz komentář v galerii). Cous cous a rajčata totiž našla za Tescem (malá ochutnávka freeganství). František Ortmann vsadil na jistotu a v blízkosti vlastní kanceláře si dal roládu plněnou špenátem a uzeným sýrem.

 


Ivana Jelínková je vzhledem k svému povolání běžné odkázána na školní jídelnu. Dnes si ale kvůli chřipce musela uvařit doma. Udělala si vepřovou kýtu s dijonskou omáčkou a pšeničným bulgurem, kterou ohodnotila plným počtem bodů.

 

Veronice Pacákové po tréninku v kickboxu pořádně vyhládlo. V brněnském steak house si objednala rajskou omáčku s masovými kuličkami. Miroslava Tučku dnes jídlo z jídelny pro vrcholové sportovce, kam pravidelně dochází, příliš nenadchlo. Gratinovanému filé s kroketami dal šest bodů z deseti.

 

 


Na cestu za gurmánskými objevy se nevydal do neznáma ani Jan Kára. Na návštěvě u rodičů si udělal netradiční omeletu. Petr Mára si pochutnal na pečeném kuřátku s grilovanou zeleninou.

 

Páteční jídlo bude mít gratis opět Tereza Vandrovcová. Pro její veganské závitky s nudlemi hlasovalo v naší anketě nejvíce čtenářů.

 

3.2. – Tereza Vandrovcová: CO: Jarní veganské závitky s nudlemi. KDE: Restaurace Loving Hut, Praha 2, Londýnská 35. JAK (hodnocení): 10. ZA KOLIK: 110 Kč. CELKOVÝ DOJEM: Příjemně křupavé smažené závitky z rýžového papíru plnené zelím, nudlemi, mrkví, tofu a houbami šitake doplněné rýžovými nudlemi, lehce pálivou sladkokyselou Au Lac omáčkou s klíčky a zeleninovou oblohou se zálivkou. Voda zdarma. Obsluha usměvavá a pozorná. Prostředí trochu prostší, ale příjemné. Jelikož to na mě byla trochu moc velká porce, potěšilo zabalení s sebou zdarma. Nemám výhrad a dávám za 10 :) Foto Tereza Vandrovcová

 

Stejně jako minulý týden můžete i dnes rozhodnout, komu proplatíme pondělní oběd:

 

Anketa
Který pondělní oběd vypadá nejlepé?
František Ortmann - kuřecí roláda plněná špenátem a uzeným sýrem, šťouchané brambory
21.5%
80
Ivana Jelínková - vepřová kýta s dijonskou omáčkou a pšeničným bulgurem
2.4%
9
Tereza Vandrovcová - Falafel Tabouleh
49.5%
184
Veronika Pacáková - rajská omáčka s masovými kuličkami, vařený brambor
1.1%
4
Miroslav Tučka - gratinované rybí filé s kroketami
1.6%
6
Jan Kára – domácí omeleta se špenátem, cibulí, hráškem a paprikou
16.7%
62
Petr Mára - pečené kuřátko s grilovanou zeleninu
7.3%
27

 

Prohlédněte si příspěvky gastronautů z předchozího týdne:

 

 

A pokud nevíte, jak naši gastronauti vypadají, seznámit se s nimi můžete zde:

RX


Klíčová slova: rxrx, gastronautDiskuse ke článku