Zuckerberg: Facebooku se nebojte. Data vám za zády sbírá Google a Microsoft | Reflex.cz
nahoru

Zuckerberg: Facebooku se nebojte. Data vám za zády sbírá Google a Microsoft

pev8. listopadu 2011 • 15:01
Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg
• foto: 
Profimedia.cz

Ne Facebook, ale společnosti jako Google, Yahoo! a Microsoft představují pro uživatele bezpečností riziko. Myslí si to zakladatel výše jmenované sociální sítě Mark Zuckerberg, který byl společně s provozní ředitelkou Facebooku Sheryl Sandbergovou hostem pondělního pořadu moderátora Charlieho Rose na americké stanici PBS.


"Pokud se podíváte na některé společnosti, ať je to Google, Yahoo!, nebo Microsoft, které mají vyhledávací prostředí a reklamní sítě, disponují také obrovským množstvím informací o vás samých. Jde o to, že je sbírají za vašimi zády," řekl podle blogu The Huffington Post Zuckerberg.

 

Facebook, který v posledních letech čelil řadě kontroverzí souvisejících s právě s nastavením soukromí, je prý v otázce nakládání s osobními informacemi daleko šetrnější. Podle Zuckerberga společnost shromažďuje pouze ty údaje, které se uživatel rozhodne sdílet v rámci sociální sítě.

 

Přestože "neviditelný" sběr dat, který je vlastní Googlu, představuje podle šéfa Facebooku skutečnou hrozbu, sdílení informací přes největší světovou sociální síť údajně děsí internetové uživatele víc. Zuckerbergovo vysvětlení tohoto paradoxu je prosté; Facebook uživatelům jasně ukazuje, co všechno o sobě sdílejí.

 

 

Mezi technologickými velikány podle Zuckerberga panuje rivalita, pochybuje ale, že by měla některá ze společností výrazně navrch. "Jde o skutečné soupeření. Nemyslím si ale, že jsme v takové situaci, kdy by jedna společnost vyhrála vše," řekl moderátorovi Roseovi.

 

"Myslím, že v nekterých ohledech je Google soutěživější než jsme my a jistě se snaží vytvořit svoji vlastní malou verzi Facebooku," neodpustil Zuckerberg komentář ke konkurenční sociální síti Google+. "Ale když se podívám na Amazon a Apple, vidím společnosti, které jsou nám extrémně blízko."

 

Nejmocnější lidé planety? Nejen Obama a Putin, ale i Mark Zuckerberg

 

Kromě toho se šéf Facebooku před ostříleným moderátorem rozpovídal i o neochotě čínských úřadů, které sociální síť ve vlastní zemi blokují, o vlastním vztahu se zesnulým zakladatelem Applu Stevem Jobsem a "trochu zveličené" roli sociálních sítí v průběhu arabského jara.


"Tím myslím, že doufám, že Facebook a jiné internetové technologie dokázaly pomoci lidem. Ale nepředstírám, že kdyby Facebook neexistoval, nic takového by nebylo možné. Samozřejmě, že bylo," citovala Zuckerberga agentura AFP.

pev


Klíčová slova: rx, petr vnoucek


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější