Ze superhrdiny padouchem. Americký "SuperVáclav" Phoenix Jones skončil u soudu | Reflex.cz
nahoru

Ze superhrdiny padouchem. Americký "SuperVáclav" Phoenix Jones skončil u soudu

pev14. října 2011 • 14:45
Phoenix Jones
Phoenix Jones
• foto: 
YouTube.com

S maskovanými superhrdiny, kteří vyskočili z komiksových stránek přímo do ulic skutečných velkoměst, se v poslední době roztrhl pytel. Zatímco Prahu zachraňuje (nebo obtěžuje - podle toho, koho se zeptáte) maskovaný SuperVáclav, nad americkým Seattlem od začátku roku bdí Phoenix Jones, vůdce skupiny Rain City Superhero Movement.


Oproti SuperVáclavovi, který rozmazává psí lejna na záda nezodpovědných pejskařů a polévá na zastávkách vodou kuřáky, se Phoenix Jones v boji s nešvary společnosti nerozpakuje uchýlit k násilnějším akcím.

 

 

V lednu podle stanice ABC vyhrožoval zfetovanému řidiči elektrošoky, pokud nastoupí do svého auta, a v září použil pepřový sprej na zloděje autobusu. Tamní policie přestala superhrdinovy manýry ignorovat minulý týden, kdy se podle očitých svědků pokusil zastavit pepřovým sprejem údajně neférový souboj čtveřice lidí, kteří byli na odchodu z nočního podniku.

Superhrdina v černozlatém obleku se ve čtvrtek objevil na slyšení před americkým soudem, který rozhodne o tom, zda bude čelit žalobě. Muž, jenž se pod civilním jménem Benjamin Fodor už dříve proslavil v ringu, následně předstoupil před novináře a poprvé si sundal masku. Ubezpečil je, že se boje se zločinem jen tak nevzdá.

Podívejte se na záznam posledního incidentu a superhrdinova vystoupení před novináři:

 

pev

Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,080
29,230
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější