Lobbista Roman Janoušek

Lobbista Roman Janoušek Zdroj: ČTK

Lobbista Roman Janoušek
Lobbista Roman Janoušek
Lobbista Roman Janoušek
Lobbista Roman Janoušek
4
Fotogalerie

„Politický podnikatel“ Janoušek je na svobodě. Soud vyhověl jeho stížnosti

Soud dnes předčasně propustil na svobodu lobbistu Romana Janouška. Informaci ČTK potvrdil mluvčí pražského městského soudu Adam Wenig. Janoušek si odpykával 4,5 roku vězení za nehodu způsobenou úmyslně a pod vlivem alkoholu. Obvodní soud mu žádost o podmíněné propuštění zamítl s tím, že se muž ještě dostatečně nepolepšil. Podnikatel proti tomu úspěšně podal stížnost.

"Bez dalších podrobností mohu potvrdit, že soudem byl příslušné věznici zaslán příkaz k propuštění jmenovaného na svobodu," uvedl Wenig.

Bezprostředně po podmíněném propuštění z výkonu trestu musí soud vydat příkaz k propuštění odsouzeného. Lze tedy očekávat, že Janoušek opustí brány ruzyňské věznice ještě dnes odpoledne.

Janoušek si odpykal celkem zhruba 2,5 roku. Brněnská justice mu dříve výkon trestu opakovaně přerušovala na základě lékařských posudků, podle nichž muži po operaci hlavy hrozí těžké poranění mozku, potřebuje dohled a musí se při chůzi opírat o berli. Sledování ale poté lobbistu zastihlo na plovárně, na kole nebo v galerii. Média navíc zveřejnila snímky, na nichž byl Janoušek bez hole v Alpách.

Lobbista byl původně obžalovaný za pokus o vraždu, soudy ho ale uznaly vinným z ublížení na zdraví a z řízení pod vlivem návykové látky.