nahoru

Šlo opravdu o únik z laboratoře? Virologové z wu-chanského ústavu byli v listopadu 2019 v nemocnici

ČTK, red 24. května 2021 • 12:00
Šlo opravdu o únik z laboratoře? Virologové z wu-chanského ústavu byli v listopadu 2019 v nemocnici
foto: ČTK/AP

Tři výzkumníci wu-chanského Virologického institutu byli v listopadu 2019 v nemocniční péči. S odvoláním na dosud nezveřejněné informace tajných služeb o tom v neděli psal americký deník Wall Street Journal.

Bylo to pár měsíců předtím, než Čína oficiálně informovala o koronavirové epidemii, která propukla právě ve městě Wu-chan.

Americký deník napsal, že zpráva zpravodajských služeb poskytuje nové podrobnosti o počtu zasažených výzkumníků, o době onemocnění a o jejich návštěvách nemocnice. Tyto informace podle WSJ dodávají na váze volání po rozsáhlejším vyšetření, zda virus způsobující nemoc covid-19 neunikl z laboratoře.

Zpráva se objevila před jednáním rozhodovacího orgánu Světové zdravotnické organizace (WHO). Probrat má další fázi vyšetřování původu covidu-19. Mluvčí americké Národní bezpečnostní rady (NSC) podle agentury Reuters ujistila, že americká vláda společně s WHO a dalšími členskými státy podporuje expertní zkoumání původu koronaviru, "bez zasahování nebo politizace". Mluvčí připustila, že administrativa prezidenta Joea Bidena si nadále klade "závažné otázky ohledně prvních dní pandemie covidu-19, včetně jejího původu v Čínské lidové republice".

Video se připravuje ...
Jak se 10 dní stavěla nemocnice v čínském Wu-chanuVIDEO Čínská státní televize

ČTK, red


Klíčová slova: laboratoř, Wu-chan, pandemie, covid-19


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.