nahoru

Peklo v Indii pokračuje. Na březích řeky Gangy leží desítky těl, které vyplavila voda

ČTK, red 15. května 2021 • 14:40
Peklo v Indii pokračuje. Na březích řeky Gangy leží desítky těl, které vyplavila voda
foto: Reuters

Nejméně 71 těl vyplavila od pondělí voda na břehy řeky Gangy na severu Indie, informovala s odvoláním na místní úřady agentura AP. V jihoasijské zemi vrcholí druhá vlna koronavirové nákazy a existuje tak podezření, že tito lidé zemřeli na covid-19. Úřady však teprve zjišťují odkud se lidské pozůstatky vzaly a jaká byla příčina úmrtí.

Několik desítek těl vyplavila řeka v pondělí na hranicích států Uttarpradéš a Bihár. Dnes se v řece zhruba 50 kilometrů od tohoto místa objevila další těla. Místní úřady oznámily, že těla budou zpopelněna nebo pohřbena.

Snímky plovoucích těl na sociálních sítích vyvolaly spekulace, že lidé podlehli covidu-19. Úřady dnes provedly pitvu, oznámily však, že kvůli stupni rozkladu těl nemohou příčinu úmrtí potvrdit.

"Snažíme se zjistit, kde se tu těla vzala," uvedl jeden z místních úředníků.

Indická apokalypsa

Od začátku pandemie eviduje Indie 22,99 milionu případů nákazy koronavirem; více mají už jen Spojené státy, a to 32,74 milionu případů. Průměrný denní přírůstek dosáhl v posledním týdnu v Indii rekordní hodnoty 390.995 infikovaných. Odborníci však varují, že skutečný počet nakažených je mnohonásobně vyšší.

 

ČTK, red


Klíčová slova: Indie, Ganga, koronavirus, pandemieDiskuse ke článku