Kremace obětí koronaviru v Indii

Kremace obětí koronaviru v Indii Zdroj: Reuters

Voda vyplavila na břeh Gangy desítky těl.
Voda vyplavila na břeh Gangy desítky těl.
Ganga vyplavila desítky těl. Zda jde o oběti pandemie koronaviru není jasné.
Ganga vyplavila desítky těl. Zda jde o oběti pandemie koronaviru není jasné.
30
Fotogalerie

Peklo v Indii pokračuje. Na březích řeky Gangy leží desítky těl, které vyplavila voda

Nejméně 71 těl vyplavila od pondělí voda na břehy řeky Gangy na severu Indie, informovala s odvoláním na místní úřady agentura AP. V jihoasijské zemi vrcholí druhá vlna koronavirové nákazy a existuje tak podezření, že tito lidé zemřeli na covid-19. Úřady však teprve zjišťují odkud se lidské pozůstatky vzaly a jaká byla příčina úmrtí.

Několik desítek těl vyplavila řeka v pondělí na hranicích států Uttarpradéš a Bihár. Dnes se v řece zhruba 50 kilometrů od tohoto místa objevila další těla. Místní úřady oznámily, že těla budou zpopelněna nebo pohřbena.

Snímky plovoucích těl na sociálních sítích vyvolaly spekulace, že lidé podlehli covidu-19. Úřady dnes provedly pitvu, oznámily však, že kvůli stupni rozkladu těl nemohou příčinu úmrtí potvrdit.

"Snažíme se zjistit, kde se tu těla vzala," uvedl jeden z místních úředníků.

Indická apokalypsa

Od začátku pandemie eviduje Indie 22,99 milionu případů nákazy koronavirem; více mají už jen Spojené státy, a to 32,74 milionu případů. Průměrný denní přírůstek dosáhl v posledním týdnu v Indii rekordní hodnoty 390.995 infikovaných. Odborníci však varují, že skutečný počet nakažených je mnohonásobně vyšší.