nahoru

Ve škole v Kazani postříleli dva ozbrojenci devět dětí a učitele. Jeden z útočníků byl bývalý student

red, ČTK 11. května 2021 • 10:50
Video se připravuje ...
Děti prchají a vyskakují z oken před střelbou v kazaňské škole
• video: 
Twitter

Nejméně jedenáct mrtvých si vyžádala střelba, kterou dnes rozpoutali dva ozbrojenci ve škole v Kazani v ruském Tatarstánu. Jednoho střelce se policistům podařilo zajmout, druhého zlikvidovala zásahová jednotka, uvedla agentura TASS. Motiv útoku zatím není jasný. Mezi oběťmi je podle různých zdrojů sedm či devět dětí a také učitelka páté třídy.

Terčem útoku se stala škola, kterou přinejmenším jeden z útočníků absolvoval před čtyřmi lety. "Víme, že (útočník) ukončil toto školní zařízení před čtyřmi lety. Byl zadržen," citoval TASS zástupce vedení školy. Zadržený se podle něj jmenuje Ilnaz Guljavijev a je mu 19 let.

Na místě nyní pracují kriminalisté, zjišťující okolnosti zločinu.

Kazaň, která leží asi 725 kilometrů na východ od Moskvy, má více než 1,25 milionu obyvatel a je správním střediskem Tatarstánu, obývaného převážně muslimy.

Úřady v Kazani po střelbě omezily vstup do škol v celém městě, později zrušily odpolední vyučování.

Západní agentury připomínají, že střelba na ruských školách je poměrně vzácná a krveprolití jsou obvykle dílem žáků. V říjnu 2018 osmnáctiletý student školy v Kerči na anektovaném Krymu zabil dvě desítky lidí, než se po činu sám zastřelil.

 

red, ČTK


Klíčová slova: Rusko, útok, škola, KazaňDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.