nahoru

Začalo hlasování do Hudebních cen Evropy 2. Nejvíce nominací má Lenny

red 2. února 2021 • 14:00
Hudební ceny
Hudební ceny
• foto: 
red

Prestižní Hudební ceny Evropy 2 odkryly nominace za rok 2020. Vítěze v jednotlivých kategoriích vybírají ti nejpovolanější, a to posluchači a hudební fanoušci. Svým favoritům mohou posílat hlasy přes web rádia až do 18. února. Letošní novinkou jsou kategorie Rap CZ/SK a Zahraniční objev. Nový je i design ručně vyráběných skleněných sošek, avšak opět se symbolikou hudební ladičky. Výsledky 9. ročníku soutěže budou vyhlášeny 23. února živě v odpoledním vysílání Evropy 2 mezi 15. až 18. hodinou.

Nominace a hlasování

Hudební ceny Evropy 2 beze sporu patří k nejočekávanějším událostem roku. Jedná se zároveň o jedinou hudební éterovou cenu u nás. Dnes Evropa 2 na webu odkryla nominace za rok 2020. Až do 18. února mohou na webu hudební fanoušci hlasovat pro své oblíbené domácí i zahraniční interprety, songy, alba či videoklipy v celkem 14 kategoriích. V kategorii Nejstreamovanější song Youradia zvítězí skladba, kterou uživatelé streamovací služby Youradio nejčastěji poslouchali v loňském roce. Zahraniční objev roku vybere odborná porota. „Každý rok vymýšlíme jak Hudební ceny Evropy 2 ještě více zatraktivnit pro naše posluchače. Proto jsme letos přidali dvě nové kategorie, a to Rap CZ/SK a Zahraniční objev. Loni na jaře jsme do programu Evropy 2 jako novinku zařadili Rap ateliér on–air. Pořad se věnuje zajímavostem a novinkám ze světa rapu. Na základě kladných ohlasů na něj jsme se rozhodli věnovat českému a slovenskému rapu celou samostatnou kategorii,“ uvádí Martina Říhová, výkonná ředitelka společnosti Active Radio.

Nejvíce nominací, konkrétně tři, získala zpěvačka Lenny. Z českých interpretů se na seznamu opakují ještě jména zpěvaček Annabelle a Kláry Vytiskové, zpěváků Jamese Harriese, Martina Haricha a Timmyho Whitea a kapel Chinaski a Support Lesbiens. Ze zahraničních interpretů po dvou nominacích získali zpěvák Ray Dalton a kapela All Time Low.

Slavnostní vyhlášení a předání cen

Slavnostní vyhlášení a předávání Hudebních cen Evropy 2 za rok 2020 proběhne již tradičně v prostorách rádia v úterý 23. února v době od 15 do 18 hodin. Moderování akce v rámci speciálního dílu Odpolední show Evropy 2 se ujme osvědčená dvojice Zorka Hejdová a Tomáš Zástěra. Live streamem ze studia bude provázet na Facebooku Ondra Urban, na webu pak poběží rozhovory Petra Říbala s vítězi. Vedle oblíbených moderátorů Evropy 2 dorazí na vyhlášení i řada dalších známých osobností z hudebního světa. Jména hvězdných hostů prozradí Evropa 2 v týdnu před konáním akce. „Další letošní novinkou je i podoba trofejí pro vítěze. Skleněné sošky se symbolikou hudební ladičky pro nás navrhl designér Lukáš Rejmont. Ručně je pak vyrobí ve sklářském studiu Martina Štefánka. Podpoříme tak české sklářství, které si prochází velmi těžkým obdobím,“ doplňuje Martina Říhová.

red


Klíčová slova: hudba, ceny, rádioDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.