nahoru

Nejbohatší muž světa Onassis a jeho tři osudové krásky: Slavná pěvkyně, vdova po americkém prezidentovi a uhrančivá Řekyně

mc1. února 2021 • 15:20
Nejbohatší muž světa Onassis a jeho tři osudové krásky: Slavná pěvkyně, vdova po americkém prezidentovi a uhrančivá Řekyně
foto: Profimedia

Jméno Onassis je ve světě synonymem bohatství a úspěchu. Jeho nositel je takřka prototypem amerického snu - k miliardám se dostal prakticky od nuly jen díky tvrdé práci. Mliardář Aristoteles Onassis je ale známý i díky svému nezapomenutelnému milostnému životu. Mezi jeho třemi partnerkami totiž měla své místo i Jackie Kennedyová, vdova po zastřeleném americkém prezidentovi.

Aristoteles Onassis se narodil jako syn tabákového magnáta v Turecku, jenže rodina o bohatství přišla záhy po první světové válce a musela se uchýlit do Řecka jako uprchlíci. Aristoteles se později rozhodl zkusit štěstí za oceánem a brzy zjistil, že než prodávat cigarety, je lepší peníze investovat do plavebního průmyslu. Brzy se stal boháčem a majitelem největší soukromé přepravní flotily.

Onassis prožil bouřlivý milostný život. Jeho první partnerkou se stala dcera řeckého lodního magnáta Athina Livanosová. Pár dělil 23letý věkový rozdíl a manželství jako z pohádky to rozhodně nebylo. Athina povila Onassisovi dvě děti, jeho zálety ji ale rychle přestaly bavit a po několika letech se s ním rozvedla. Aristoteles rovnou vklouzl do dalšího vztahu, který začal již během předchozího manželství. Jeho vyvolenou byla řecká operní pěvkyně Maria Callasová, která kvůli němu opustila manžela a podle některých zdrojů i kariéru. Onassis ji ale nechal kvůli další ženě, kterou byla Jackie Kennedyová. Onassisova rodina ji nesnášela, tvrdili o ní, že je prokletá (kvůli smrti obou Kennedyů) a zlatokopka (kvůli masivním účtům, které Onassisovi posílala za oblečení). Ani toto manželství ale nebylo příliš šťastné, Onassis Jackie podváděl a rozvodu patrně zabránila pouze jeho smrt vroce 1975.

 

mc
Diskuse ke článku