Onassisova rodina Jackie považovala za zlatokopku

Onassisova rodina Jackie považovala za zlatokopku Zdroj: Profimedia

Nahé fotografie Jackie Kennedy při relaxování na slunci. Bylo jí kolem 40 let.
Nahé fotografie Jackie Kennedy při relaxování na slunci. Bylo jí kolem 40 let.
Onassisova první manželka Athina Livanosová mu povila dvě děti
Nahé fotografie Jackie Kennedy při relaxování na slunci. Bylo jí kolem 40 let.
29
Fotogalerie

Nejbohatší muž světa Onassis a jeho tři osudové krásky: Slavná pěvkyně, vdova po americkém prezidentovi a uhrančivá Řekyně

Jméno Onassis je ve světě synonymem bohatství a úspěchu. Jeho nositel je takřka prototypem amerického snu - k miliardám se dostal prakticky od nuly jen díky tvrdé práci. Mliardář Aristoteles Onassis je ale známý i díky svému nezapomenutelnému milostnému životu. Mezi jeho třemi partnerkami totiž měla své místo i Jackie Kennedyová, vdova po zastřeleném americkém prezidentovi.

Aristoteles Onassis se narodil jako syn tabákového magnáta v Turecku, jenže rodina o bohatství přišla záhy po první světové válce a musela se uchýlit do Řecka jako uprchlíci. Aristoteles se později rozhodl zkusit štěstí za oceánem a brzy zjistil, že než prodávat cigarety, je lepší peníze investovat do plavebního průmyslu. Brzy se stal boháčem a majitelem největší soukromé přepravní flotily.

Onassis prožil bouřlivý milostný život. Jeho první partnerkou se stala dcera řeckého lodního magnáta Athina Livanosová. Pár dělil 23letý věkový rozdíl a manželství jako z pohádky to rozhodně nebylo. Athina povila Onassisovi dvě děti, jeho zálety ji ale rychle přestaly bavit a po několika letech se s ním rozvedla. Aristoteles rovnou vklouzl do dalšího vztahu, který začal již během předchozího manželství. Jeho vyvolenou byla řecká operní pěvkyně Maria Callasová, která kvůli němu opustila manžela a podle některých zdrojů i kariéru. Onassis ji ale nechal kvůli další ženě, kterou byla Jackie Kennedyová. Onassisova rodina ji nesnášela, tvrdili o ní, že je prokletá (kvůli smrti obou Kennedyů) a zlatokopka (kvůli masivním účtům, které Onassisovi posílala za oblečení). Ani toto manželství ale nebylo příliš šťastné, Onassis Jackie podváděl a rozvodu patrně zabránila pouze jeho smrt vroce 1975.