nahoru

Národní koordinátor očkování Blahuta skončil. Jsem strašně rád, že je to za mnou, řekl

-bam- 25. ledna 2021 • 16:30
Národní koordinátor očkování Blahuta skončil. Jsem strašně rád, že je to za mnou, řekl
foto: ČTK

Zprávu o konci Jana Blahuty na postu Národní koordinátora očkování proti covidu-19 přinesl na Twitteru jako první Michal Bláha z Hlídače státu. Deník N následně s tímto tvrzením konfrontoval Blahutu, který odmítl svůj konec komentovat, řekl jen "Jsem strašně rád, že je to za mnou". Následně se na Twitteru vyjádřilo ministerstvo zdravotnictví, které tvrdí, že Blahuta končí kvůli zdravotnímu stavu.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný uvedl na Twitteru, že Blahuta se funkce vzdal ze zdravotních důvodů. „Vyšel jsem dnes vstříc panu doktoru Blahutovi, který se s ohledem na svůj zdravotní stav vzdává funkce národního koordinátora pro vakcinaci. Panu doktorovi tímto děkuji za vykonanou práci,“ řekl. Funkcí následně pověřil Kateřinu Baťhovou, která se danou agendou rovněž zabývá.

Zdeněk Blahuta se stal Národním koordinátorem očkování proti covidu-19 v prosinci loňského roku, kdy si ho vybral sám Blatný. Ten v minulosti zastával pozici ředitele Státního ústavu na kontrolu léčiv. Lékový ústav opustil na vlastní žádost v prosinci 2017, média tehdy jeho rezignaci spojovala se zaváděním systému elektronických receptů.

-bam-
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.