nahoru

Válka o Staromák: Policisté na protestech zatkli 144 lidí, celkem 14 podezřívá z trestného činu

-bam-, ČTK 19. října 2020 • 13:00
Válka o Staromák: Policisté na protestech zatkli 144 lidí, celkem 14 podezřívá z trestného činu
foto: Zbyněk Pecák

Policisté při nedělních protestech proti vládním protiepidemickým opatřením zadrželi 144 lidí. Kriminalisté 14 z nich podezírají z trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví, uvedla na webu policejní mluvčí Eva Kropáčová. Část demonstrantů se po oficiálním ukončení akce na pražském Staroměstském náměstí střetla s policií. Útočníci házeli na policisty lahve, kameny, odpadkové koše i petardy. Policie proti nim použila slzný plyn, vodní dělo či zásahové výbušky, vytlačovala je koňmi i vozidly.

Při protestech bylo zraněno 25 policistů, čtyři z nich byli převezeni do nemocnice. Nyní byli již všichni propuštěni do domácího ošetření, sdělila mluvčí. Zranění utrpěli i demonstranti.

Akci svolal občanský spolek Hnutí občanské nespokojenosti. Fotbaloví a hokejoví fanoušci různých klubů předem avizovali, že se k ní připojí. Spolek původně počítal s dvouhodinovým programem, demonstraci ale ukončil už po hodině. Magistrát jej vyzval k ukončení akce, protože počet účastníků několikanásobně překročil 500. Podle odhadu úřadu jich bylo zhruba 2000, stejný odhad zveřejnila i policie. Většina z nich neměla roušky.

-bam-, ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.