nahoru

Třetí poločas na Staromáku? V současné situaci nemohli rowdies dostat blbější nápad

Oldřich Tichý 18. října 2020 • 17:35
Třetí poločas na Staromáku? V současné situaci nemohli rowdies dostat blbější nápad
foto: Zbyněk Pecák

Jít se v těchto dnech porvat do centra Prahy s policajty je projev bezohlednosti a celkové tuposti. Nikdo se nemůže divit, pokud soudy viníkům uloží exemplární tresty. Naopak – takový postup by byl jediný správný. Což se samozřejmě nevztahuje na ty, kdo se účastnili jen poklidné části protestu a do násilí se nezapojili.

Až do dneška jsem neměl rád, pokud někdo pohlížel na fotbalové rowdies automaticky jako na vypatlance. Jednak mám pár známých, kteří do té subkultury svého času patřili, přestože bezpochyby náleží k inteligentnější části populace. A jednak považuju za každého věc, pokud ho baví sejít se někde v opuštěném parku s dalšími stejně naladěnými lidmi a dát si při dodržení plus mínus férových pravidel navzájem přes hubu. Proti gustu…

Ano, občas tím sice přidělali práci zdravotníkům, občas policii, ale to se dá říct nakonec o ledaskom (vyznavači adrenalinových sportů se občas „zbytečně“ zraní, na demonstranty proti čemukoliv musí dohlížet policie). Za normální situace jsem nad tím prostě uměl přimhouřit obě oči.

Tím, co teď údajní „sportovní fanoušci“ předvedli na Staroměstském náměstí, ale překročili všechny meze debility. Rozpoutat bitku ve středu města, zaměstnat policajty a záchranáře v době, kdy jsou extrémně potřeba pro zvládání epidemie a kdy jich je kvůli nákaze ve službě den ode dne méně, to může opravdu jen idiot.

Plně souhlasím s premiérem Babišem, že by výtržníci měli být tvrdě potrestáni. Právě tady by měla být využita možnost přísnějších postihů v rámci nouzového stavu. S občanským protestem proti rouškám a vládním opatřením nemělo násilí na Staroměstském náměstí většinově nic společného (kdyby ano, šlo to vyjádřit úplně jinak; ostatně ti, kdo se rvát nechtěli, z demonstrace včas odešli) – bitkaři si šli prostě „zazlobit“, stejně jako když si za záminku berou fotbal a hokej. Klasický „třetí poločas“. Tentokrát si na to ale vybrali fakt pitomou dobu a místo.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější