nahoru

Hlavní hygienička Rážová se nakazila koronavirem

ČTK2. září 2020 • 11:37
Hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová se nakazila koronavirem.
Hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová se nakazila koronavirem.
• foto: 
ČTK/Ožana Jaroslav

Hlavní hygienička Jarmila Rážová se nakazila koronavirem. Potvrdil to u ní výsledek testu. Rážová je nyní v domácí izolaci. ČTK to řekla mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová. Pražští hygienici oznámili, že nyní dohledávají kontakty a posoudí, u koho bude nutné testování a následná karanténa. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) i další členové vedení resortu půjdou dnes na testy a podle výsledků se rozhodne o postupu, dodala mluvčí. Podle ní ministerstvo přijímá potřebná opatření.

"Laboratorní výsledek Hygienická stanice hlavního města Prahy obdržela v ranních hodinách dnešního dne a ihned zahájila příslušné epidemiologické šetření," uvedl mluvčí pražských hygieniků Zbyněk Boublík. Jméno hlavní hygieničky nesdělil. Zmínil pouze, že "pozitivní osoba" je v domácí izolaci. Rážová podle mluvčí ministerstva pocítila příznaky onemocnění, proto se nechala otestovat.

Podle Boublíka je cílem hygieniků dohledat maximální množství lidí a posoudit, zda byli s pacientem "v epidemiologicky významném kontaktu". Poté se rozhodne o postupu, testech a karanténách.

Štěpanyová ČTK řekla, že ministr i další pracovníci ministerstva půjdou na testy dnes. Podstoupit by je měli ti, kteří strávili s hlavní hygieničkou víc než 15 minut.

Vojtěch dnes zrušil svůj program v Karlovarském kraji právě proto, že byl v kontaktu s člověkem pozitivním na covid-19, sdělil ČTK krajský úřad. Měl navštívit nemocnice v Chebu a Sokolově. Do Chebu sice dorazil, krátce po zahájení návštěvy se ale omluvil a z preventivních důvodů návštěvu ukončil a vrátil se do Prahy. Mluvčí podotkla, že ministr se vrací do úřadu a bude pracovat do výsledků testů sám.

Ministerstvo přijímá opatření. V budově je povinné nošení roušek.

Krajské volby 2020 v Karlovarském kraji >>>

ČTK
Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře