nahoru

Vláda zavádí opatření proti koronaviru: Od soboty povinné roušky, od pondělí se akce omezí na 500 osob

-bam-, ČTK23. července 2020 • 18:12
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na ministerstvu zdravotnictví (23.7.2020.)
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na ministerstvu zdravotnictví (23.7.2020.)
• foto: 
ČTK / CTK / Šimánek Vít

Od sobotní půlnoci bude povinné nosit roušky na vnitřních hromadných akcích nad 100 osob. Od pondělí bude omezena kapacita těchto akcí na 500 osob. Novinářům to dnes řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Ministr ještě ráno avizoval, že pokud se budou zavádět plošná opatření, budou až od pondělí.

"Nebudeme zavádět žádná opatření, která by omezovala ekonomiku nebo volný pohyb osob. Přijatá opatření vycházejí z informací krajských hygienických stanic podle jejich zkušeností s novými ohnisky," řekl ministr. Na vnitřních akcích bude podle něj možné vytvořit až pět stavebně oddělených sektorů pro 500 návštěvníků s vlastními vchody, kde se návštěvníci nebudou míchat.

V ČR v posledních dnech výrazně roste počet nových případů. V úterý přibylo 212 pozitivně testovaných a ve středu 247. Více než 200 nových nemocných za den bylo naposledy na konci června. Aktuálně nakažených je přes 5000 lidí, což je zatím nejvíc od prvních případů v březnu. Podle ministra může jít ale o chybu v datech, kdy se z nich nemažou všichni vyléčení.

Pravidla nošení roušek >>>

-bam-, ČTK
Diskuse ke článku