nahoru

V pražských Holešovicích explodoval byt. Jeden člověk zemřel, přes 50 lidí bylo evakuováno

pom, blesk.cz/zpravy1. července 2020 • 10:50
V pražských Holešovicích explodoval byt. Jeden člověk zemřel, přes 50 lidí bylo evakuováno
foto: Blesk:David Malik - CNCenter A.S.

Obrovské neštěstí se přihodilo ve středu ráno v pražských Holešovicích. Jedním z bytů ve Strojnické ulici otřásl výbuch, který vyvalil obvodovou zeď, takže se plameny dostaly i do vedlejšího bytu ve vedlejším domě. V něm zemřel muž,  dva lidi  s popáleninami ošetřili záchranáři. Evakuována byla zhruba padesátka většinou starších lidí.

Strojnickou ulicí nedaleko pražského Výstaviště se ve středu ráno z jednoho z bytů ozval ohlušující výbuch. „Okolo osmé ráno jsem se chystala do práce a najednou se ozval obrovský výbuch a objevil se dým. Velice rychle nás začali vyvádět z baráku,“ řekla Blesku jedna z obyvatelek domu Lila.

Mohutný výbuch poškodil obvodovou zeď do vedlejšího bytu ve vedlejším domě ve třetím patře, takže se plameny rozšířily do obou bytů. Muž, který byl v tu dobu právě ve vedlejším bytě, zemřel. „Evakuovali jsme spolu s Policií ČR a záchranáři zhruba padesát většinou starších osob. Částečně byla narušena i statika, vyhlášen byl druhý stupeň poplachu,“ informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hasiči si místo rozdělili na tři úseky - jedni hasili byt, v němž požár vypukl, druzí likvidovali požár ve vedlejším vchodě a třetí zachraňovali a evakuovali lidi a předávali je záchranářům.

Více se dočtete ZDE >>>

pom, blesk.cz/zpravy
Diskuse ke článku