nahoru

V armádním muničním skladu se střílelo. Jeden voják je mrtvý, smrt vyšetřuje vojenská policie

ČTK 26. června 2020 • 14:00
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
ČTK/Vostárek Josef

V armádním muničním skladu v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku zemřel ve čtvrtek vpodvečer po střelbě vojenský policista. Okolnosti střelby a úmrtí vojenská policie vyšetřuje. ČTK to dnes řekla mluvčí vojenské policie Nikola Hájková.

Byly zahájeny úkony trestního řízení. Za účelem objasnění věci byla nařízena soudní pitva," řekla mluvčí. Muž podle ní zemřel na místě na následky střelného poranění. V době střelby byl ve službě. Podle informací ČTK šlo buď o nešťastnou náhodu nebo o sebevraždu.

Základna v Týništi je ústředním skladovým, zkušebním a zásobovacím zařízením, které pro českou armádu zajišťuje kompletní zabezpečení municí, řízenými střelami, výbušninami a pyrotechnickými prostředky. Sklad střeží vojenská policie. Skladový areál má rozlohu 496 hektarů, obvod vnějšího oplocení je přes 12 kilometrů. Nachází se v něm 71 skladišť a přes 33.000 metrů čtverečných užitné skladové plochy.

ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.