nahoru

Zesnulého Jaroslava Kuberu nahradí primátor Teplic Hanza. Vyhrál doplňovací volby

ČTK 13. června 2020 • 15:30
Zesnulého Jaroslava Kuberu nahradí primátor Teplic Hanza. Vyhrál doplňovací volby
foto: ČTK

Doplňovací senátní volby na Teplicku vyhrál teplický primátor Hynek Hanza (ODS). Po sečtení výsledků hlasování obdržel 57 procent hlasů. Náskok na svého finálového soupeře, ředitele teplického gymnázia Zdeňka Bergmana (za Senátor 21), si stabilně udržoval během celého průběhu sčítání.

Finále senátních voleb na Teplicku provázel velmi nízký zájem voličů. Hlasovat přišlo podle výsledků cca 9 procent voličů, což je zatím druhá nejnižší účast. Hanza se stane nástupcem Jaroslava Kubery (ODS), který v lednu náhle zemřel. Hanzovovo zvolení bude znamenat i to, že senátorský klub ODS bude mít 19 členů stejně jako dosud nejpočetnější klubu Starostů. 

Na uspořádání Senátu volby na Teplicku nic významně nezmění. Rozložení sil bude platit až do podzimu, kdy se v říjnu spolu s krajskými uskuteční řádné senátní volby na třetině území republiky. Teplicka se podzimní senátní volby týkat nebudou. Vítěz doplňovacích voleb se totiž ujme senátního mandátu na zbytek Kuberova funkčního období, tedy do 13. října 2024.

 

ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře