nahoru

Demonstrace proti Babišovi může být mnohem větší než 500 lidí. Omezení se na ni nevztahuje, uznal Vojtěch

-bam-, ČTK 9. června 2020 • 15:40
Video se připravuje ...
Loňská protivládní demonstrace na Staroměstském náměstí
• video: 
Martin Bartkovský

Vládní omezení veřejných akcí na maximálně 500 osob kvůli riziku nákazy covidem-19 se od dnešních 15:00 výslovně nevztahuje na demonstrace podle shromažďovacího zákona. V tiskové zprávě o tom dnes informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Úprava mimořádného opatření reaguje na diskuse z posledních dní, zda se zákaz na demonstrace vztahuje. V Praze a na dalších 145 místech se dnes budou konat protesty spolku Milion chvilek proti vládě a premiérovi Andreji Babišovi (ANO).

Vojtěch uvedl, že prioritou kabinetu je chránit zdraví občanů, ale vláda demonstrace nikdy nezakázala. "Abychom předešli pochybnostem, přicházíme s výjimkou ze zákazu akcí nad 500 osob pro shromáždění konaná podle zákona o právu shromažďovacím," napsal na twitteru. Demonstranti se dnes v Praze na Staroměstském náměstí plánovali sejít v omezeném počtu. Kvůli nařízení chystali správní žalobu.

V úterý 9. 6. vyjádří lidé po celé republice svůj nesouhlas se zneužíváním moci a koronavirové pandemie k prosazování osobních zájmů Andreje Babiše. Protesty, které pořádá spolek Milion chvilek pro demokracii, se uskuteční nejen v Praze, ale také na dalších 145 místech po celé zemi. V Praze na Staroměstském náměstí se protest uskuteční od 18 hodin. 

-bam-, ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.