nahoru

Sebevražední atentátníci na skůtrech se odpálili u americké ambasády v Tunisu. Šest lidí bylo zraněno

-VaP-, ČTK 6. března 2020 • 16:45
V blízkosti americké ambasády v Tunisu se odpálili dva sebevražední atentátníci.
• video: 
Twitter - @webdo_tn, @090203_S_A_M_H

U kontrolního stanoviště v blízkosti americké ambasády v Tunisu se dnes odpálili dva sebevražední atentátníci. Zraněno při incidentu bylo pět policistů a jeden civilista. S odvoláním na sdělení tuniského ministerstva vnitra o tom informovala agentura AP.

Útok se odehrál ve čtvrti Berges du Lac, která se nachází asi deset kilometrů od centra hlavního města. Výbuch podle fotografií na sociálních sítích vyvolal paniku u kolemjdoucích, kteří se rozutekli. Místní média uvedla, že útočníci přijeli na skútrech.

Americká ambasáda v Tunisu podléhá tvrdým bezpečnostním opatřením. Bezpečnostní složky se v zemi opakovaně staly terčem útoků.

Tunisko se potýká s radikály od svržení autokratického režimu roce 2011, kdy masové demonstrace přiměly odstoupit dlouholetého prezidenta Zína Abidína bin Alího. Změna režimu sice přinesla demokracii, země ale řeší hluboké ekonomické i sociální problémy. Mnozí si též stěžují na rozsáhlou korupci ve státní správě.

Tunisané koncem roku 2010 odstartovali vlnu revolucí v Africe a na Blízkém východě známou jako arabské jaro. Na rozdíl od řady ostatních zemí Tunisko neupadlo do chaosu a občanské války.

-VaP-, ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.