nahoru

Tožička na žádost vedení Pirátů stáhne kandidaturu do Senátu

2. března 2020 • 13:40
Tomáš Tožička v Prostoru X
Tomáš Tožička v Prostoru X
• foto: 
Prostor X

Tomáš Tožička na žádost předsednictva Pirátů stáhne svou kandidaturu v doplňovacích senátních volbách na Teplicku. Piráti o tom dnes informovali na svých internetových stránkách. Tožička čelil kritice kvůli svým vyjádřením na sociálních sítích. Pobouření vyvolal zejména příspěvek z jeho bývalého facebookového profilu, v němž psal o "brutální okupaci Palestiny" a genocidě jejích obyvatel "izraelskými okupačními vojsky" a který doprovodil koláží spojující Davidovu hvězdu a hákový kříž.

Předsednictvo Pirátů se kandidaturou Tožičky zabývalo na dnešním jednání a usneslo se, že požádá nestranického kandidáta nominovaného krajskou pirátskou organizací o stažení kandidatury. "Zvolená forma vyjádření na sociálních sítích k operaci Lité olovo z roku 2009, jakkoliv odmítáme, že by byla projevem antisemitismu, není pro Piráty přijatelná," uvedlo předsednictvo.

Tomáš Tožička byl minulý týden hostem v pořadu Prostor X. Podívejte se na video:

Prostor X: Rozhovor s Tomášem TožičkouVIDEO Prostor X

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.