nahoru

Nejdražší rodinný dům na světě. Podívejte se na fotografie

Reflex.cz 10. prosince 2010 • 10:55
Nejdražší rodinný dům na světě. Podívejte se na fotografie
foto: Archív

V Indii žije nejbohatší muž celé Asie, a čtvrtý nejbohatší muž na světě – Mukesh Ambani. Jeho kapitál činí 29 miliard dolarů. Časopis Forbes uvedl, že se Ambani do roku 2014 stane nejbohatším mužem planety.

Ambani je předsedou představenstva a hlavním vlastníkem indické společnosti Reliance Industries, jemíž hlavním zaměřením je petrochemický průmysl. Podle časopisu Forbes bude za čtyři roky majetek Ambaniho činit 62 miliard dolarů.

 

 

Je rovněž majitelem nejdražšího rodinného “domku” na světě. V indické Bombaji si nechal postavit 173 metrů vysoké sídlo.  Uvnitř najdeme například divadelní sál pro 50 lidí, soukromou hernu a šest pater sloužících jako garáže. Pro relaxaci jsou určena tři patra venkovních zahrad. O chod “domácnosti” se stará přibližně 600 zaměstnanců a cena stavby je odhadována na jednu miliardu dolarů, podle dnešního kurzu tedy zhruba 19 miliard korun.

 

Reflex.cz


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.