nahoru

Cenovka skoro tři miliony, zlato i diamanty. Takhle vypadá nejdražší iPhone na světě

Adam Kos, mobilmania.cz 4. ledna 2020 • 12:30
Video se připravuje ...
Discovery Solarius, nejdražší iPhone na světě
• video: 
Filip Kůžel

Solarius Zenith iPhone 11 Pro od ruské společnosti Caviar cílí na hodně movité zákazníky. Cena tohoto modelu totiž začíná na hranici sta tisíc dolarů, pokud si však navýšíte paměť a zvolíte model 11 Pro Max, dostanete se ještě o 20 tisíc výše. Za cca 2,75 milionu Kč získáte unikátní kousek.

Z čelní strany zařízení příliš změn nepoznáte, to hlavní je zezadu. Caviar vzal běžně prodávaný telefon a jeho záda udělal z 24karátového zlata, které je vykládáno 137 diamanty. Aby toho nebylo málo, jsou zde i mechanické hodiny s 19 kameny a s nejsložitější možnou komplikací, tedy tourbillonem (CVR ELT3350A), který umí kompenzovat rozdíly chodu v různých polohách, protože jeho setrvačka a krok se pravidelně otáčí.

V balení najdete i speciální nástroj ve tvaru imbusového klíče, kterým musíte hodinky pravidelně natahovat. Součástí balení je i rychlonabíječka nebo bezdrátová sluchátka AirPods Pro s unikátní černou povrchovou úpravou.

Více se o nejdažším iPhonu na světě dočtete ZDE >>>

Adam Kos, mobilmania.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.