nahoru

Facebook přichází s aplikací Whale App, ve které můžete tvořit meme. Míří na uživatele čínského TikToku

Markéta Mikešová, zive.cz 24. listopadu 2019 • 08:30
Facebook Whale App.
Facebook Whale App.
• foto: 
Facebook

S novým experimentem přišel v minulých dnech Facebook. Zcela v tichosti zveřejnil aplikaci, ve které lidé mohou vytvářet memy, tedy vtipné internetové obrázky, které si pak mezi sebou přeposílají. Uživatelé v ní mohou buď upravovat vlastní snímky z mobilu nebo si vyhrát s knihovnou již nahraných grafik. Aplikace se jmenuje Whale App a Facebook ji zatím zveřejnil jen na kanadském App Storu.

Za novou aplikací navíc stojí tým sítě nazvaný New Product Experimentation). Stejní lidé pro Facebook v minulosti vytvořili například aplikaci Bump, chatovací platformu, jež měla uživatelům ulehčovat seznamování či hudební pokus Aux. Všechny aplikace zřejmě mají pomoci Facebooku konkurovat TikToku, který je aktuálně na špici oblíbenosti mezi teenagery. Do boje s čínskou karaoke aplikací TikTok se Facebook vydal i se svým Instagramem, jenž v nedávné době zveřejnil nové hudební funkce nápadně podobné právě TikToku.

Více se dozvíte v článku na webu Živě.cz >>>

Markéta Mikešová, zive.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.