nahoru

Samet na síti: Jak by to vypadalo, kdyby měl Havel Facebook a mlátičky z StB se fotily na Instagram?

Martin Bartkovský 17. listopadu 2019 • 12:00
Samet na síti: Jak by to vypadalo, kdyby měl Havel Facebook a mlátičky z StB se fotily na Instagram?
foto: Reflex

Jak by vypadaly revoluční listopadové dny v roce 1989 kdyby existovaly sociální sítě? O čem by si psali v chatu zástupci vlády s Občanským fórem? Co by si dal na Instagram (nebo spíše Velvetgram) Václav Havel a co mlátičky z STB? A jaká hudba by frčela na Spotify (nebo Gottify) v roce 1989? To všechno najdete v naší fotogalerii, která zachycuje klíčové listopadové a prosincové události tak, jak by vypadaly na dnešních sociálních sítích. Podívejte se!

Komunikace v roce 1989 rozhodně nebyla snadná věc. Více o tom pojednává skvělá výstava na pražské Letné, kterou můžete navštívit zdarma. My jsme se ale na revoluci podívali odlehčeně - skrze moderní sociální sítě. Přenesli jsme do nich život a osudy hlavních protagonistů z konce pádu komunistického režimu. 

Na OFacebooku se tak vytváří události jako nikdy nezrealizovaná Akce Zásah či zpívání hymny na balkonu Melantrichu. Čile tam diskutují disidenti a komunističtí státníci, každý jazykem sobě vlastním. Podívejte se da fotogalerie na unikátní projekt časopisu Reflex. V popiskách fotek najdete jednotlivé údálosti, které posty ze sociálních sítí znázorňují.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.