nahoru

Američan zavraždil 93 žen. Ohavný rekord potvrdila FBI, muž se přiznal sám

Tereza Stonišová 15. října 2019 • 13:00
Američan zavraždil 93 žen. Ohavný rekord potvrdila FBI, muž se přiznal sám
foto: Wikimedia

Americká FBI potvrdila informaci, že Samuel Little, devětasedmdesátiletý muž, který je momentálně ve výkonu trestu za trojnásobnou vraždu, je vrahem s nejvyšším počtem obětí vůbec. Doživotní trest za tři vraždy si odpykává od roku 2012. Trest smrti mu nehrozí.

Bývalý profesionální boxer si vybíral zranitelné a často nikým nepostrádané ženy. Byly to většinou prostitutky nebo ženy se závislostí na drogách či alkoholu, navíc povětšinou černošky. Jeho oběti vždy nějakou dobu nikdo nehledal. FBI ve své zprávě uvedla, že boxování, kterému se věnoval, využíval i při páchání svých zločinů. Ženy nejprve udeřil, čímž se mu povedlo zamaskovat skutečnost, že byly brutálně zavražděny. U některých případů se policisté domnívali, že u žen došlo k předávkování či že to byla jen nehoda.

Muž se k 93 vraždám doznal ve vězení sám a dobrovolně. Po pečlivém prověření jeho výpovědí FBI uvedla, že „všechna jeho prohlášení jsou důvěryhodná“. Proč se muž rozhodl k vraždám přiznat, není jasné. Odpykává si doživotní trest ve vězení. Trest smrti mu sice nehrozí, šance, že se dostane z vězení, je nicméně nulová. „Mnoho let se Samuel domníval, že jej nikdy nechytí, protože úmrtí jeho obětí nikdy nikdo neobjasní,“ uvedl pro BBC kriminalista Christie Palazzolo, spoluautor zprávy FBI, která svým obsahem šokovala širokou veřejnost.

Little dokonce ve vězení namaloval portréty žen, aby policii usnadnil práci. FBI zatím potvrdila, že mezi lety 1970–2005 zavraždil 50 žen. Okolnosti úmrtí dalších 43 se zatím stále prověřují. Little se navíc pohyboval v mnoha amerických státech, takže pátrání po dalších detailech úmrtí žen bude ještě trvat. Nyní se prověřují vraždy v Nevadě, na Floridě, v Arkansasu a v Kentucky.

FBI rovněž uvedla, že si Little velmi dobře vybavuje detaily každé vraždy. Není ale schopen si vzpomenout na konkrétní datum událostí. Protože jde často o více než 40 let staré zločiny, práce policie obsahuje značné pátrání v minulosti. FBI ve své zprávě uzavírá, že se jedná pravděpodobně o vůbec nejhoršího sériového vraha v dějinách americké kriminalistiky.

 

Diskuse ke článku