Facebook povýšil špehování uživatelů na další level: Nechají se sledovat dobrovolně a dostanou za to zaplaceno | Reflex.cz
nahoru

Facebook povýšil špehování uživatelů na další level: Nechají se sledovat dobrovolně a dostanou za to zaplaceno

Karel Kilián, živě.cz16. června 2019 • 09:30
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

O tom, jak Facebook sleduje své uživatele, kolují legendy. Ty se provozovatelé sociální sítě snažili často vyvracet. Facebook teď ovšem představil svou novou aplikaci Study, která v zásadě spočívá v tom, že se jako uživatel necháte od největší sociální sítě světa dobrovolně šmírovat. Uživatelé, kteří se do nové služby zapojí, budou s Facebookem sdílet informace o tom, jaké aplikace používají ve svých mobilních telefonech.

Projekt Study přichází několik měsíců poté, co firma kvůli kontroverzím v lednu vypnula aplikaci Facebook Research, zaměřenou na sledování chování uživatelů. Zmíněný program spoléhal na speciální certifikát, který mu dovoloval získat hlubší přístup k telefonům iPhone v rozporu s pravidly Applu.

Již počátkem tohoto roku provozovatelé Facebook oznámili svůj plán provádět výzkumy trhu založené na odměnách. Prvním krokem je reklamní kampaň na aplikaci Study, na kterou budete moci narazit při procházení webu. Uživatelé, kteří kliknou na reklamu, budou vyzváni k instalaci aplikace a registraci v programu. Podmínkou pro zapojení je telefon s operačním systém Android, neboť iOS neumožňuje aplikacím třetích stran přístup na takové úrovni, která je pro sledování potřeba. Součástí podmínek je také požadavek na minimální věk 18 let.

Co bude aplikace Study provádět? Primárně má sledovat, jaké programy a jak dlouho na svém telefonu používáte. Facebook tvrdí, že potřebuje „minimální množství informací k tomu, aby mohl vytvářet lepší produkty“.

Více se dozvíte v článku na webu Živě.cz >>>

Facebook je zlo, fotky dětí se prodávají do porna a rodiče o nebezpečích neví, je tu…
CIA si založila účet na Instagramu a sdílela tajemnou fotku. Za den získala 50 tisíc…

 

Karel Kilián, živě.czColours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější