nahoru

Zemřela žena, které šel Hitler za kmotra. Göringovu dceru Eddu pohřbili v neoznačeném hrobě

-bam-, ČTK9. března 2019 • 14:00
Zemřela žena, které šel Hitler za kmotra. Göringovu dceru Eddu pohřbili v neoznačeném hrobě
foto: Profimedia

Jediná dcera nacisty Hermanna Göringa Edda byla ve vší tichosti pohřbena v Mnichově do neoznačeného hrobu. Zemřela loni v prosinci ve věku 80 let, ale informace o tom se objevily v médiích až nyní.

Edda Göringová se narodila 2. června 1938 jako dítě maršála a jeho druhé ženy, herečky Emmy Sonnemannové. Adolf Hitler jí byl za kmotra. Izraelský server Times of Israel napsal, že žena zemřela 21. prosince. Její otec velel za 2. světové války Luftwaffe, po válce ho spojenci zatkli a norimberský tribunál nad ním vynesl rozsudek smrti. Den před jeho vykonáním Göring spáchal sebevraždu.

75 let od největší masové vraždy v dějinách našeho národa. Nacisté přes noc povraždili…

O svém otci hovořila v dobrém. "Měla jsem díky péči svých rodičů velmi pěkné rané dětství," sdělila v jednom z rozhovorů. Byla přesvědčená o dobrotě svého otce a snažila se omlouvat jeho podíl na vraždění Židů, píše izraelský list. "Jsem přesvědčená, že otec, když se připojil k Hitlerovi, věřil, že dělá pro Německo to nejlepší. Otec byl mimořádně oblíbený, a to i v cizině. Měl vzdělání, byl osobnost a měl vrozenou vřelost," řekla Göringova dcera.

Po válce žila s matkou až do její smrti v roce 1973, pracovala ve zdravotnictví. V roce 2014 neuspěla u bavorských úřadů se žádostí o získání části otcova majetku. Bavorský parlament žádost zamítl po debatě, která trvala pouze několik minut.

Heldsberg: Strážce švýcarské bezpečnosti aneb Mohutná pevnost, která odradila od útoku…
Neuvěříte, kde všude byl před válkou vidět hákový kříž

-bam-, ČTK
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,590
22,550
29,920
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější