Příručka moderního fotra: Historky z čekárny aneb S dítětem u doktora | Reflex.cz
nahoru

Příručka moderního fotra: Historky z čekárny aneb S dítětem u doktora

Dominik Landsman16. ledna 2019 • 06:55
Čekárna u pediatra v plné parádě
Čekárna u pediatra v plné parádě
• foto: 
iStock

V rámci výchovy svého vlastního malého, svépomocí vyrobeného člověka se tomu nevyhneme. Řeč je o lékaři, pediatrovi, nebo v případě, že jste ezo-rodič, o mastičkáři či kartářce. Malé děti chodí k lékaři poměrně často. Častěji než dospělí a skoro stejně tak často jako důchodci. Je to tím, že jsou to ještě křehká stvoření, která jsou náchylná ke zranění a chorobě? Částečně ano. Hlavně v prvním roce ve školce budete s potomkem u pediatra pečení vaření. Předpokládám, že ve školce ve volném čase učitelky pěstují bakterie a všechny nové děti jimi potírají. Jinak si nedokážu vysvětlit, že byl syn první půlrok střídavě týden nemocný doma a týden ve školce. Nicméně o školce se dnes bavit nebudeme. Budeme se bavit o pediatrovi. Řeč se stočí hlavně na čekárnu. Čekárna u pediatra je totiž na hony vzdálená čekárně u klasického doktora pro dospělé.

V čekárně běžného obvoďáka lidé nervózně posedávají, kontrolují si hodinky, jestli se jim to nezdá, že za dvě hodiny stihlo to netáhlo, co si říká doktor, vyšetřit jenom jednoho člověka, a občas protnou zlým pohledem někoho, kdo na to vyzrál, objednal se na určitý čas a teď všechny ostatní čekající předběhl. Čekárna u pediatra je úplně jiný svět.

Krutá pomsta stavbyvedoucích

V každé čekárně u pediatra nikdy nesmí chybět nějaké uřvané mimino. Je to takový folklor. Mám podezření, že oni ty čekárny už staví s uřvaným miminem. Představte si stavbyvedoucího, jak postává nad plánky a říká: „Tak tady bude okno, tady v rohu díra pro dveře, no a vedle okna uřvané mimino.“ Takhle to prostě je.

Vejce, prostě jen vejce aneb Jak získat 30 milionů lajků a se stát rekordmanem Instagramu

S železnou pravidelností bývá v čekárně u pediatra i takzvaná Mymatka. Tedy matka, která neustále hovoří v množném čísle a všem v dosahu dvaceti metrů nabízí informace o jejím dítěti: „My se už umíme vykakat na nočník. No, měli jsme vysokou teplotu, tak jsme sem radši zajeli… My si zvládáme nazout boty úplně sami...“

Pokud by dotyčná matka neměla u sebe dítě, jistě by šlo o zábavnou situaci a brzy by ji dobří lidé odvezli do vypolstrované cely, nicméně s dítětem je to celé spíš smutné. Podobné nešťastné bytosti brzy do svého světa zatáhnou i okolo sedící matky. Ano, v čekárně jsou většinou matky. Otcové s dětmi jezdí k doktorovi, až když dítě krvácí, má otevřenou zlomeninu, nebo mu z pusy kape pěna.

Nic pro slabé povahy

Další, kdo v čekárně nemůže chybět, je konspirační matka. To je taková ta matka, která odmítá očkování, protože očkování způsobuje autismus a lepru. Psali to na internetu a už pět holek z facebookové skupiny „Vyšíváme, pleteme a neočkujeme“ jí to potvrdilo, takže to je pravda. Neočkující matka nikomu nedůvěřuje, neustále se ohlíží a zrakem hledá osobu s injekční stříkačkou a očkovací vakcínou. Pokud je matka dobře naladěná, rozdává v čekárně letáčky, které nabádají rodiče, aby své děti neočkovali.

Miloši, co se ti stalo? Zeman je úplně jiný, dřív jsem si ho vážil, říká Michal Prokop

Dotyčná matka je v čekárně sama, neboť její neočkované dítě zemřelo na záškrt, a druhé, které má mor, už je v rukou horoskopáře, který přikládá nemocnému dítěti na postižená místa horoskopy a sudoku. Na druhou stranu se musí nechat, že ani jedno dítě netrpí autismem.

Z nějakého důvodu je v čekárně i matka malého Petříka (vždycky to je Petřík, vždycky!), která se bůhví proč domnívá, že si z jejího dítěte všichni sednou na zadek. Malý Petřík pobíhá freneticky po čekárně, tu do někoho narazí, tu někomu sahá do kapsy nebo kabelky a bere z ní věci, tadyhle nohou od stolu mlátí cizí dítě. Jeho matka to celé glosuje, jakože je to děsně roztomilé, a naoko Petříkovi vyhubuje: „Petříku, nesmíš té paní krást tampony z kabelky… Petříku, když ta holčička už leží na zemi a z ouška jí teče krav, tak už ji nebij…“ Petříka mají všichni v čekárně plné zuby. Včetně jeho matky, jež zrovna hadrem utírá kaluž krve vedle těžce zraněné Aničky, kterou její Petřík přetáhl věšákem na kabáty, a se slovy: „No jo, ty děti,“ se připitoměle usmívá.

To jsou takové ty základní čekárenské typy, které se neustále opakují. Jednorázově lze ovšem narazit i na zajímavější lidi. O těch třeba zase někdy příště. Zatím si z toho celého vezměte základní informaci – že čekárna u pediatra není místo pro slabé povahy.

Hnutí Slušní lidé má izraelské kolegy. Ty rozlítilo ukřižování klauna z McDonald’s
Vlci na Třeboňsku se rozmnožili. Mají až pět mláďat

Dominik LandsmanVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,070
29,320
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější