Slovenský politický virál: Video starostky šikanující své zastupitele ovládlo sociální sítě | Reflex.cz
nahoru

Slovenský politický virál: Video starostky šikanující své zastupitele ovládlo sociální sítě

Jakub Němec11. ledna 2019 • 12:03
Starostka slovenské obce Fekišovce Miloslava Fedorová svérázně řídí ustavující schůzi zastupitelstva
• video: 
Youtube

Slovenská média a sociální sítě zaplavila videa z ustavující schůze zastupitelstva malé východoslovenské obce Fekišovce, kterou velmi nevybíravým způsobem řídí starostka Miloslava Fedorová z vládní strany Smer-SD. Své zastupitele starostka nejdříve nutí zpívat hymnu, pak už je ovšem v průběhu celého, více než dvouhodinového jednání ke slovu příliš nepouští. Na zastupitele křičí a zesměšňuje je. Pokud někdo přece jen názor projeví, starostka ho přeruší, opraví a poučí. Jednání tak připomíná spíše výuku despotické učitelky v první třídě základní školy než politické jednání. V závěru jednání zastupitelstva starostka také vyhrožuje autorovi videa žalobou, pokud by záznam zveřejnil.

Celý záznam více než dvouhodinového jednání zastupitelstva obce s pouhými třemi sty obyvateli, které se uskutečnilo 10. prosince loňského roku, ale publikované bylo až po Novém roce, vidělo za osm dní od publikování na YouTube přes 200 tisíc lidí. Naprostým virálním hitem se pak stal sestřih publikovaný jako post na facebookové stránce Zomri, který za prvních 40 hodin od vydání posbíral již přes 1,2 milionu zhlédnutí. Nejen na Facebooku vznikají ke kauze desítky vtipů, koláží a memů. Televize Markíza včera reagovala uveřejněním parodického videa.

Špatný vtip, nevyhnutelná věc i propad do bezvýznamnosti. Reflex vzpomíná na rozpad …

Některá slovenská média již starostku Fedorovou oslovila s tím, aby se ke zveřejněnému záznamu vyjádřila. Ta v rozhovoru pro slovenské Hospodárské noviny svého chování lituje. Zároveň ho ale vysvětluje jako svou obrannou reakci na dlouhodobé ataky a invektivy, kterým podle svých slov od části spoluobčanů čelila v předvolebním a volebním období.

Roztančené video nejmladší americké kongresmanky se stalo hitem. Pokus o zesměšnění …
Šéf Senátu Kubera: Všichni se dožijeme komunismu, Češi peníze na obědy pro děti propijí…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější