Roztančené video nejmladší americké kongresmanky se stalo hitem. Pokus o zesměšnění nevyšel | Reflex.cz
nahoru

Roztančené video nejmladší americké kongresmanky se stalo hitem. Pokus o zesměšnění nevyšel

Johana Kudrnová7. ledna 2019 • 15:45
Sestřih tance nejmladší americké kongresmanky Alexandrie Ocasio-Cortezové
• video: 
Facebook.com

Devětadvacetiletá Alexandria Ocasio-Cortez se před několika dny stala nejmladší kongresmankou v amerických dějinách. Rostoucí popularitu levicové političky se pokusil minulý týden zpochybnit uživatel Twitteru s přezdívkou AnonymousQ. Na sociální síť umístil video, na kterém Ocasio-Cortez rozpustile tančí. Kdo by ale čekal nemravné tanečky u tyče, šeredně by se spletl. Alexandriino video natočené během studií na vysoké škole se stalo přes noc internetovou senzací.

V létě k překvapení demokratů zvítězila v New Yorku v primárkách nad Joe Crowleym, který si v té době dělal zálusk na předsednictví Sněmovny reprezentantů. V minulosti mladá Latinoameričanka podporovala Bernieho Sanderse a v souladu s postoji bývalého kandidáta na prezidenta letos voličům nabídla všeobecnou zdravotní péči, boj se změnami klimatu a zmírnění imigračních zákonů.

Primárky sněmovních voleb se jí podařilo vyhrát chozením od domu k domu v rodném Queensu. Dnes má na Twitteru skoro dva miliony sledujících, na Instagramu milion pět set tisíc. Se svými podporovateli je skrze sociální sítě v pravidelném kontaktu. Podobně jako Dominik Feri v Česku tak například sdílela prostřednictvím krátkých videí svůj první týden ve Washingtonu.

AnonymousQ k videu, na kterém Ocasio-Cortez se svými spolužáky tančí na střeše bostonské univerzity, napsal: „A tady máme naši oblíbenou americkou komunistku, co sežrala moudrost světa, když se chová jako naprostý pitomec“. Pokus o zesměšnění však nevyšel. Veřejnost reagovala na roztančenou mladou političku s nadšením.

Herec Russell Crowe kauzu komentoval slovy: „Čím víc politiků jako je Alexandria Ocasio-Cortez budeme mít, tím dřív budeme všichni tančit.“ Sama Alexandria na kritický tón původního komentáře reagovala zveřejněním nového videa, na kterém tančí přímo před svou kanceláří v Kongresu.

22 netradičních hranic mezi státy
čip 4. ledna 2015 • 11:32

22 netradičních hranic mezi státy

20 neskutečných optických iluzí aneb Podívejte se pořádněKlíčová slova: komunisté, USA, Americký Kongres


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější