Jste také „transage“? Muž se soudí za změnu data narození, duševně je prý o 20 let mladší | Reflex.cz
nahoru

Jste také „transage“? Muž se soudí za změnu data narození, duševně je prý o 20 let mladší

Clara Zangová8. listopadu 2018 • 17:20
Jste také „transage“? Muž se soudí za změnu data narození, duševně je prý o 20 let mladší
foto: Profimedia

Nizozemec Emile Ratelband začal svou bitvu s justicí o změnu věku z 69 na 49 let. Jeho věk prý neodráží stav jeho duše a také na základě lékařské prohlídky má z biologického hlediska 45 let. Podle podnikatele a kouče Ratelbanda ho věk omezuje jak v pracovním, tak i v osobním životě. Bere mu hlavně úspěchy na Tinderu.

Ratelband se narodil 11. března 1949, ale protože se podle vlastních slov cítí nejméně o 20 let mladší, chce, aby soudy uznaly, že může ve všech jeho dokumentech stát rok narození 1969. „Když si transsexuálové mohou měnit pohlaví, já bych měl mít právo na změnu data narození,“ tvrdí muž, který je oficiálně již penzistou.

Muž zažaloval místní úředníky po tom, co ho odmítli v oficiálních dokumentech omladit, a jeho případ si teď přebírá soud ve městě Arnhmen na východě Nizozemí. „Když jsem na Tinderu a je tam napsáno „69“, nedostanu žádnou odpověď. Když tam bude 49, tak se svým vzezřením budu v luxusní pozici,“ vysvětluje Ratelband. „Kdyby mi bylo 49, mohu si koupit nový dům, řídit nové auto, dělat víc práce. Když je mi 69, jsem limitovaný,“ pokračuje žalobce.

Milenky střídal jako paša. Až jedné z nich došla trpělivost a koupila si kyselinu sírovou

Kdo byl ten chlapec?

Ratelband je prý kvůli svému věku každodenně diskriminován. Člověka, kterému je bezmála 70 let, totiž nechtějí společnosti zaměstnat jako konzultanta. Tvrdí, že by to bylo skvělé i pro stát, protože by nadále pracoval, dokud znovu nedosáhne věku penzisty.

Soudce, který se zabývá případem penzisty, se nechal slyšet, že v určitém ohledu s Ratelbandem sympatizuje. Souhlasí s paralelou lidí, kteří si mohou oficiálně změnit pohlaví, což dříve bylo rovněž nepředstavitelné. Podle soudu by ale bylo problematické lidem dovolit legálně smazat část jejich života. „Kdo by byl tím malým chlapcem, o nějž se vaši rodiče starali v letech 1949–69,“ zeptal se soudce. Ratelband však odvětil, že jsou mrtví.

Vražda nizozemského režiséra Thea van Gogha: Smrt kritika islámu přispěla k autocenzuře…
Do roku 2025 bude mít Evropa čtrnáct různých pohlaví. Záchodový průmysl čekají silné rokyKlíčová slova: soud, soudce, věk, diskriminace, Nizozemsko


Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější