nahoru

Hello Kitty šinkansen. Slavná kočička bude mít v Japonsku svůj speciální rychlovlak

Daniel Baret23. května 2018 • 08:30
1080p720p360p

Šinkansen, populární vysokorychlostní síť železnic v Japonsku, čeká od 30. června zajímavá novinka, která potěší především milovníky kočičky Hello Kitty. Speciální vlaky v barvách známé kočky začnou jezdit mezi městy Ósaka, Hjógo, Tottori, Šimane, Okajama, Hirošima, Jamaguči a Fukuoka.

Západojaponská železniční společnost, která bude vlaky provozovat, využije podobu a popularitu jednoho ze symbolů japonské popkultury především pro představení místních atrakcí, ale i některých domácích výrobků. Počítá se s dočasným provozem, ale podle ohlasů se očekává velký zájem zejména cestujících s dětmi. Japonci jsou velcí hračičkové a podobné atrakce mají rádi a nevadí jim, že si za ně musí i něco připlatit. Jedna souprava speciálního vlaku pojme 500 cestujících.

Legendární pantografy vymírají, v Praze dosluhují poslední tři vlaky. Navštivte jejich …

Poprvé v roce 1974

Hello Kitty byla původně kreslená postava roztomilé kočičky, kterou vytvořila japonská designérka Juko Šimizu pro společnost Sanrio. Poprvé se objevila v roce 1974 na plastové peněžence.

Dnes ji najdeme po celém světě na panenkách, samolepkách, oblečení, školních pomůckách, ale například i na nádobí. Každý rok vydělává tento nápad miliardy dolarů.

Hello všichni! Vymazlená nazdarčíča Hello Kitty si na nás brousí dráp
Kateřina Kadlecová 16. ledna 2013 • 11:10

Hello všichni! Vymazlená nazdarčíča Hello Kitty si na nás brousí dráp

Onseny – japonské lázně, které si zamilovaly i opice
redakce LaZ 7. května 2018 • 11:27

Onseny – japonské lázně, které si zamilovaly i opice

Daniel Baret


Klíčová slova: vlaky, JaponskoDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,960
22,740
29,130
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější