nahoru

Hello Kitty šinkansen. Slavná kočička bude mít v Japonsku svůj speciální rychlovlak

Daniel Baret 23. května 2018 • 08:30
Spot propagující Hello Kitty šinkansen
• video: 
JR-WEST HelloKitty Shinkansen

Šinkansen, populární vysokorychlostní síť železnic v Japonsku, čeká od 30. června zajímavá novinka, která potěší především milovníky kočičky Hello Kitty. Speciální vlaky v barvách známé kočky začnou jezdit mezi městy Ósaka, Hjógo, Tottori, Šimane, Okajama, Hirošima, Jamaguči a Fukuoka.

Západojaponská železniční společnost, která bude vlaky provozovat, využije podobu a popularitu jednoho ze symbolů japonské popkultury především pro představení místních atrakcí, ale i některých domácích výrobků. Počítá se s dočasným provozem, ale podle ohlasů se očekává velký zájem zejména cestujících s dětmi. Japonci jsou velcí hračičkové a podobné atrakce mají rádi a nevadí jim, že si za ně musí i něco připlatit. Jedna souprava speciálního vlaku pojme 500 cestujících.

Poprvé v roce 1974

Hello Kitty byla původně kreslená postava roztomilé kočičky, kterou vytvořila japonská designérka Juko Šimizu pro společnost Sanrio. Poprvé se objevila v roce 1974 na plastové peněžence.

Dnes ji najdeme po celém světě na panenkách, samolepkách, oblečení, školních pomůckách, ale například i na nádobí. Každý rok vydělává tento nápad miliardy dolarů.Klíčová slova: Japonsko, vlakyDiskuse ke článku