nahoru

Dojemný příběh, který zaujal Keňany. Z bezdomovce na drogách se stal úspěšný byznysmen

Tereza Stonišová 25. února 2018 • 11:00
Dojemný příběh, který zaujal Keňany. Z bezdomovce na drogách se stal úspěšný byznysmen
foto: bp

Keňané momentálně doslova žijí dojemným příběhem muže, který se proměnil z drogově závislého bezdomovce v úspěšného byznysmena. Jak se však tato proměna udála? S pomocí jeho dávné kamarádky, která jej doslova objevila na ulici. Celý proces proměny svého kamaráda Patricka Hingy, který jeho spolužačka zinscenovala, byl zachycen na působivých fotografiích.

Patrick byl drogově závislý již několik let. V důsledku své závislosti ztratil práci i obydlí a začal žít ze dne na den a na ulici. Problémy měl už ve škole, kde až příliš často kouřil marihuanu a cigarety. Když jej potkala jeho spolužačka Wanja Mwaurová na ulici, nemohla jej nejprve poznat. Pak se ale rozhodla, že osud svého někdejšího přítele vezme do svých rukou. A tak se také stalo. Wanja svého kamaráda odvezla do léčebny drogově závislých, kde prožíval Patrick vůbec nejtěžší okamžiky. Z léčebny dokonce několikrát utekl, začal krást a opět se snažil shánět drogy.

Léčba však nakonec byla úspěšná. I poté mu pomohla jeho kamarádka, která kromě zaplacení tučného účtu za léčbu v nemocnici pomohla Patrickovi sehnat také práci. Fotografie proměny mladého Keňana nyní hýbou touto africkou zemí a ukazují mimo jiné na problém, s nímž se země stále potýká – rostoucí závislostí obyvatelstva na drogách.

 Klíčová slova: Keňa, drogy, závislost, léčba, zajímavostiDiskuse ke článku