Saúdové diskvalifikovali ze soutěže krásy dvanáct velbloudů. Majitelé je přikrášlili botoxem | Reflex.cz
nahoru

Saúdové diskvalifikovali ze soutěže krásy dvanáct velbloudů. Majitelé je přikrášlili botoxem

Johana Kudrnová26. ledna 2018 • 13:30
Dvanáct velbloudů bylo vyloučeno ze soutěže krásy - ilustrační snímek.
Dvanáct velbloudů bylo vyloučeno ze soutěže krásy - ilustrační snímek.
• foto: 
Wikimedia

Velbloud je v Saúdské Arábii národním zvířetem. Ačkoliv se země v posledních letech začala pomalu modernizovat, tradice a tradiční zábava se zde stále těší velkému zájmu veřejnosti a každoroční festival velbloudů krále Abda al-Azíze není výjimkou. Pozornost letos mezi světovými médii vzbudilo vyřazení několika sudokopytníků ze soutěže krásy kvůli botoxem nafouknutým tlamám. Také vás zajímá, jaká kritéria musí takoví velbloudí šampioni splňovat?

Nejdůležitějšími rysy, na které se porota během soutěže zaměřuje jsou údajně elegantní a jemné uši a plné čumáky. Porotci přitom dohlížejí na to, aby byla dodržována striktní pravidla klání, mezi něž patří zákaz holení nebo přistřihávání různých částí velbloudího těla.

Přesto se letos několik majitelů zvířat uchýlilo k podvodu a zaplatilo nejmenovanému veterináři, aby potenciálním šampionům provedl na své klinice zkrášlující plastické operace a napíchal do oblasti jejich čenichů botulotoxin, který je měl udělat atraktivnější.

Ali al-Mazrouei, syn chovatele velbloudů ze Spojených arabských emirátů, popsal pro saúdský deník The National, co má botox za úkol s hlavou velbloudů udělat. „Píchají jej do horních i dolních pysků, do nosu, a dokonce i do čelisti. Hlava potom vypadá nafouknutá a dle zdejších estetických měřítek je krásnější.“

Tohle je důvod, proč se kurz bitcoinu propadl o polovinu. Nová revoluční technologie ho…

Odborníci se zmnožení se pokusů o podvádění obávali již před začátkem soutěže. Finanční odměny pro vítěze totiž letos vzrostly v přepočtu na neuvěřitelnou půl miliardu korun. Festival státní autority tento rok přesunuly z pouštní oblasti na předměstí Rijádu, aby nalákaly více návštěvníků. Letos ji navštívilo již více než tři sta tisíc lidí, což je o třetinu víc než loni.

V rozlehlém festivalovém areálu se nachází stánky s občerstvením i suvenýry, mini zoo, sekce s největším a nejmenším chovaným velbloudem, muzeum se sochami velbloudů, stan, kde mohou návštěvníci ochutnat velbloudí mléko nebo planetárium, kde Saúdové ukazují, jak jejich předci v minulosti na velbloudech brázdili pouště a nechali se přitom navigovat hvězdami.

Láska nebeská: Pár, který papež oddal v letadle, se měl vzít v kostele, který pobořilo …
Když sociální sítě pomohou. Selfie na Facebooku vedlo k odhalení vražedkyně
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější