Lvice, která přepíše učebnice. Kojila totiž mládě leoparda | Reflex.cz
nahoru

Lvice, která přepíše učebnice. Kojila totiž mládě leoparda

Tereza Stonišová16. července 2017 • 11:00
Lvice, která přepíše učebnice. Kojila totiž mládě leoparda
foto: WP

Příběh, který včera ohromil odbornou i laickou veřejnost, má zatím neznámý konec. Vědci upozorňují, že je pravděpodobnější, že se happyend neodehraje. Už nyní ale došlo k něčemu nevídanému a zatím nepopsanému. Lvice žijící v divoké přírodě totiž nakrmila cizí, totiž leopardí mládě.

Snímek, který již stačil obletět odborné weby i světová média, ukazuje samici, která v klidu a bez většího zaujetí leží na zemi a na jejím cecku je přisáté malé leopardí mládě. Úkaz, který zachytil jeden z turistů v Tanzanii, je tak neobvyklý, že vzbudil pozornost doslova ihned po pořízení fotografií.

 

Křížem krážem po ostrově Kalimantan: Život se točí kolem řek
Jiří a Irena Páleníčkovi 10. července 2017 • 13:40

Křížem krážem po ostrově Kalimantan: Život se točí kolem řek

Luku Hunterovi, řediteli organizace, která se zabývá ochranou kočkovitých šelem, prý při pohledu na amatérské snímky nejmenovaného turisty „spadla čelist“. Nikdy nic takového neviděl, a to se lvy a leopardy a dalšími kočkovitými šelmami žijícími ve volné přírodě zabývá celý život. Že by matka kojila cizí mládě, to bylo zatím popsáno jen u lvů, kteří vyrůstali v zajetí. Navíc se vždy jednalo o mláďata stejného druhu, tedy o další lvíčata, která za různých okolností přišla o možnost krmení od vlastní matky. Zatím nikdy však nebylo popsáno, že lvice krmila mládě nejen cizí, ale dokonce i cizího druhu, a to ani v případě lvů ze zoologických zahrad.

Snímek pochází z rezervace Ngorongo, kde byl pořízen toto úterý. Lvice se jmenuje Nosikitok a sama má tři mláďata. A zde začíná smutnější část příběhu – není totiž jasné, kde jsou malá lvíčata, která lvice před nedávnem porodila. Nenacházejí se ani poblíž matky, ani ostatních lvů, které sledují elektronické obojky. Nejistý osud má také samotné leopardí mládě, u něhož naopak není jasné, kde má matku. Hrozí, že tohoto malého „vetřelce“ bez ohledu na jeho roztomilost nepřijme lví smečka, která v něm neuvidí nic než potravu. Odborníci budou podivhuhodný případ nadále sledovat, drobnému leopardímu mláděti však nedávají příliš naději.

Pracovní sešity pro hipsteří mláďata: Hafanova dobrodružství
Kateřina Kadlecová 15. července 2017 • 16:39

Pracovní sešity pro hipsteří mláďata: Hafanova dobrodružství

Vědci zjistili, že pohádky jsou starší než Bible. Ta o statečném kováři má 6000 let
Violoncellový virtuos Mischa Maisky: Nutit dítě do tréninku je normální, milí rodiče

 

 

 

 
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější