Šarmantní důstojník RAF, z něhož se stal sériový vrah. Přečtěte si příběh novodobého Jacka Rozparovače | Reflex.cz
nahoru

Šarmantní důstojník RAF, z něhož se stal sériový vrah. Přečtěte si příběh novodobého Jacka Rozparovače

Tereza Stonišová30. ledna 2017 • 07:00
Gordon Cummins a jedna z jeho obětí.
Gordon Cummins a jedna z jeho obětí.
• foto: 
Archív

Narodil se v anglickém Yorku roku 1914. Byl pohledný, inteligentní a sympatický. Během 2. světové války sloužil jako poručík Královského letectva neboli RAF. Dodnes nevíme, co se Gordonu Cumminsovi stalo, a proč se z pohledného mladíka stal sériový vrah, který zabíjel v Londýně při zatemnění v kritickém roce 1942. 

Počátkem února roku 1942 sužovaly Londýn nálety německé Luftwaffe. Londýn se střídavě nořil do tmy, jeho obyvatelé se každou chvíli schovávali do krytů. Vláda zasedala v rozsáhlém londýnském podzemí, speciálně upravené pro tyto účely.

V téže době se vydala čtyřicetiletá Evelyn Hamiltonová za prací do Grimsby. Neměla manžela a svou předchozí práci ztratila, a tak cestovala s veškerým svým majetkem, pečlivě složeným v obrovském kufru, do Grimsby. Měla tam začít pracovat jako lékárnice. Před cestou se však ještě noc zdržela v Londýně. Ubytovala se v nocležně, a kvečeru si skočila pro něco do krámu. Zpátky se už nikdy nevrátia. Ráno ji našli uškrcenou a znásilněnou ležet na ulici. Elektrikář, který ji objevil, ihned přivolal policii. Ta od té chvíle začala pátrat po vrahovi, aniž by ovšem tušila, že se k Evelyn zanedlouho přidají další oběti.

Kolaps civilizace: Imigranti, Merkelová a Trump
Jiří X. Doležal 29. ledna 2017 • 01:14

Kolaps civilizace: Imigranti, Merkelová a Trump

Evelyn Oatleyová, pohledná pětatřicetiletá pokojská, bydlela v centru Londýna poblíž Soho. Měla vážnou známost a podle všeho vedla skromný a spokojený život. Našli ji uškrcenou a znásilněnou noc poté, kdy zemřela magistra farmacie Hamiltonová.

Další dva únorové dny přinesly další tři vraždy. Doris, Greta a Margharet byly zavražděny velmi podobným způsobem, a Scotland Yard si byl jist, že za vraždami stojí tentýž pachatel. Neměli však ponětí, kdo by to mohl být – nezanechával po sobě žádné stopy. podle nichž by bylo možné jej identifikovat. Londýn se zahalil do ponuré atmosféry strachu, a kromě všudypřítomné tísni z probíhající války se tak navíc přidala i obava o to, kdo bude další obětí neznámého sériového vraha. Lidé jej začali přirovnávat k Jacku Rozparovači, který vraždil o více než půlstoletí dříve než tehdy neznámý vrah.

 

Spravedlnost pro vrahy: Kde leží hranice mezi trestem a pomstou?
Cyril Höschl 27. ledna 2017 • 14:23

Spravedlnost pro vrahy: Kde leží hranice mezi trestem a pomstou?

K jeho odhalení přispěla až náhoda. Jednu z žen totiž viděli vycházet z restaurace, v doprovodu muže, který jí na ulici začal sahat pod kabát. Podle svědků je vyzvala, ať to nedělá. Když toho nenechal, začali se prát a muž ji začal škrtit. Přivolaný strážník se chtěl ženy zastat, ovšem muž mezitím utekl. Na místě však nechal stopu – část oděvu, na němž bylo napsané jeho vojenské číslo. Díky tomu policie zjistila, že jde o důstojníka RAF, a začala po něm pátrat.

Gordon Cummins byl dopaden o několik dní později a zadržen. Během soudu odmítl vypovídat, pouze uvedl, že nic neprovedl, nikoho nezabil a nemá s vraždami nic společného. Jeho otisky prstů se však našly na všech obětech, které zabil. Cummins byl odsouzen k trestu smrti oběšením. Popraven byl v dubnu 1942 a pro Británii je stále symbolem druhého nejodpudivějšího sériového vraha po Jacku Rozparovači.

 

Fascinující fotka rituální sebevraždy japonského samuraje z 19. století

 

Sovětský svaz očima amerického špiona. Historik zveřejnil dosud nepublikované fotografie
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější