Bláznivý nápad nebo geniální řešení? Zahrady na střechách městských autobusů | Reflex.cz
nahoru

Bláznivý nápad nebo geniální řešení? Zahrady na střechách městských autobusů

Daniel Baret26. prosince 2016 • 11:26
Bláznivý nápad nebo geniální řešení? Zahrady na střechách městských autobusů
foto: Pinterest

Radnice ve španělském hlavním městě Madridu představila své plány na realizaci originálního nápadu, jak zlepšit životní prostředí – na střechách městských autobusů budou zahrádky se zelení. Extravagance nebo dobrý nápad?

Neobvyklý plán by měl nejenom pomoci se znečištěním ovzduší, ale měl by také snížit nadměrný hluk. Pilotní projekt bude zaveden na madridských autobusových linkách č. 27 a č. 34, protože tyto trasy křižují rušné části města.

 

Francouzský spor o potraty: Bouře v Zapadákově
Jiří X. Doležal 25. prosince 2016 • 22:53

Francouzský spor o potraty: Bouře v Zapadákově

Jedna zahrádka na střeše autobusu vyjde na zhruba 2500 euro, což je v přepočtu necelých 68 tisíc korun. To není až tak vysoká částka. V rámci projektu se ovšem počítá i se zahrádkami na střechách autobusových zastávek, což většině obyvatel přijde jako smysluplnější. Jednak to zpříjemní tato místa a pravděpodobně to i něčemu pomůže.

 

Unikátní bonsaj má 391 let, přežila atomové bombardování Hirošimy a pořád roste

Madridská radnice se už delší dobu snaží zlepšit životní prostředí ve městě, které je zatěžováno především velkým množství aut. Začátkem prosince byl proto například omezen automobilový provoz na rušné ulici Grand Via. Té se také říká „španělská Broadway“ a je na ní jeden z nejživějších nočních životů v Evropě.

 

Putin vyhlásil státní smutek kvůli smrti Alexandrovců

Zahrádky na autobusech zkoušejí také v dalších městech, například v Barceloně, Gironě či Palma de Mallorce.

Daniel Baret


Klíčová slova: mallorca, Itálie, zajímavosti, auta, zahrada


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,030
29,220
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější