Jen 8 minut – tolik trvá cesta na nové vůbec nejkratší mezinárodní letecké lince světa | Reflex.cz
nahoru

Jen 8 minut – tolik trvá cesta na nové vůbec nejkratší mezinárodní letecké lince světa

Daniel Baret , Daniel Baret4. listopadu 2016 • 17:30
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
People‘s Viennaline

Posadíte se, připoutáte se, podíváte se z okénka a už přistáváte. Ne, to není vtip, to je realita na vůbec nejkratší mezinárodní letecké lince na světě, která zahájila provoz se středu ráno. Let trvá pouhých 8 minut a spojuje švýcarské letiště St. Gallen-Alternhein s německým městečkem Friedrichshafen.

Proč zavádět na krátkou vzdálenost 20 kilometrů leteckou linku, je ale prostý. Zmíněná města odděluje Bodamské jezero a po poměrně klikatém pobřeží zabere cesta mezi oběma městy, jež je dlouhá 63 kilometrů, kolem hodiny.

Navíc letadla společnosti People‘s Viennaline, která linku provozuje, mají ve Friedrichshafenu (tam můžete samozřejmě vystoupit) pouze mezipřistání a v podstatě hned pokračují do Kolína nad Rýnem. A právě z tohoto důvodu byla linka zavedena.

Vtipné mapy stereotypů: Čím se vyznačují různé státy světa? Česko například pornem a …

Rakouská firma People‘s Viennaline (základnu má ale právě ve švýcarském St. Gallenu) bude na nejkratší mezinárodní lince na světě létat od pondělí do pátku dvakrát denně. Jedna cesta přes Bodamské jezero stojí 40 euro.

Objevili se ale i kritici nové linky, kteří tvrdí, že na tak krátkou cestu je spotřeba paliva neúměrně vysoká a problémem je i hluk při vzletů a přistání. Druhá výhrada ale platí pro všechny lety a všechna letiště.

Představujeme světový unikát. Seznamte se s jedinou hnědou pandou na světě

Předtím měl být nejkratší mezinárodní linkou spoj Vídeň-Bratislava. Let měl trvat 10 minut a měla ho provozovat jiná rakouská společnost, FlyNiki. Jenže ta svůj záměr letos v létě zrušila, protože se obávala nedostatku zákazníků.

Jak bude fungovat osmiminutová linka nad Bodamským jezerem, se uvidí brzy.

Unikátní fotografie: Když příroda vítězí nad lidskými silami
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,060
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější