nahoru

Svět byl šokován atomovým testem KLDR, ale Jihokorejci hledali na webu sexy zpěvačku a … vlhčené ubrousky

Daniel Baret 12. září 2016 • 15:10
Svět byl šokován atomovým testem KLDR, ale Jihokorejci hledali na webu sexy zpěvačku a … vlhčené ubrousky
foto: Jessi Instagram

Kdo jiní, než obyvatelé Jižní Koreje by se měli bát vojenského nukleárního programu Severní Koreje? Jenže jak se ukazuje, Jihokorejci jsou k této věci laxní, nevěří, že KLDR na ně zaútočí a berou to s velkou rezervou. Bylo to vidět i minulý pátek. Všechna média ve světě masivně informovala o pátém testu možné jaderné zbraně režimu diktátora Kim Čong-una, ale v Jižní Koreji lidi zajímalo něco úplně jiného.

Zatímco svět chrlil v pátek tisíce znepokojivých zpráv o novém jaderném testu KLDR, tak Jihokorejci na internetu hledali hlavně informace o zábavě, hudbě a vlhčených ubrouscích…

Jak dokazují čísla největšího jihokorejského internetového vyhledavače Naver (alespoň někdy ho používá více než polovina z 50 milionů obyvatel země), tak jaderný test v Severní Koreji se v pátek nedostal ani mezi 10 prvních hledaných slov. Informoval o tom web novin The Korea Times.

Zpěvačka Jessi a toxické ubrousky

Na prvním místě byla populární televizní show „Happy Together“. Je jasné, proč právě v pátek. Vysílá se totiž ve čtvrtek večer. Na druhém místě se ocitla jedna z největších celebrit Jižní Koreje – sexy pop zpěvačka Jessi. A na třetím byly skutečně vlhčené ubrousky. To není omyl, ale v Koreji se právě tento výrobek stal v poslední době problémem, protože bylo odhaleno, že některé značky jsou kontaminovány toxickými chemikáliemi. Přitom se používají ve všech restauracích.

Dále byly v první desítce herec Jo Jung-suk, kterého zbožňují hlavně dívky a mladé ženy či dívčí hudební skupina Brown Eyed Girls.

Slova o nukleárním testu KLDR se také na vyhledávači Naver objevila, ale v desítce nejvíce vyhledávaných věcí vydržela minulý pátek pouze kolem čtyř hodin. Pak z vrcholu zmizela.

Nuklearní test - folklór KLDR

Na rozdíl od světa mnoho Jihokorejců nevěří tomu, že KLDR má dostatečné vojenské kapacity na to, aby reálně na jih poloostrova zaútočila. Letité vyhrožování a vydírání ze strany Pchjongjangu proto považují za jakýsi folklór, který je potřeba spíše ignorovat.

Podle největšího jihokorejského vyhledávače Naver se to projevilo při všech jaderných testech Severní Koreje. Svět by se z toho měl poučit a severokorejští diktátoři by pak možná dali pokoj.Klíčová slova: korea, KLDR, jaderný test, JessiDiskuse ke článku