nahoru

Česká tenistka Karolína Plíšková šokovala svět stejně jako test atomové bomby KLDR

Viliam Buchert 9. září 2016 • 10:10
Česká tenistka Karolína Plíšková šokovala svět stejně jako test atomové bomby KLDR
foto: EPA

Ranní prohlídka webů celého světa byla v pátek poměrně monotónní – většině vévodil údajný test atomové bomby, který provedla Severní Korea. Opět to svět šokovalo. A další šok se týkal Česka – tenistka Karolína Plíšková porazila senzačně na US Open dnes už bývalou světovou jedničku Serenu Williamsovou. Také je to považováno za bombu. I když ne nukleární.

Stanice BBC měla zprávu o Plíškové (pardon, o vyřazení Williamsové) na jednom z nejdůležitějších míst. Stejně tak americká CNN a další weby všech významných světových médií. Největší německé noviny, bulvární Bild, měly v pátek dopoledne zprávu z tenisu dokonce na prvním místě – Němka Angelique Kerber, která bude hrát ve finále s Plíškovou, se totiž stala jedničkou světového žebříčku. A to je považováno za zcela mimořádnou událost. 

Šok z výhry Plíškové je skutečně veliký, protože ještě včera, před semifinále, dávaly například sázkové kanceláře kurzy na její možné vítězství v turnaji US Open tak 1:10 a před několika dny to byl ještě výraznější rozdíl.

Celou dobu se totiž spekulovalo spíše o tom, jak bude hrát Petra Kvitová a pak to, že po svém vypadnutí v Americe vyhodila svého trenéra. Plíšková zahraničním médiím proklouzla do finále poněkud mezi prsty.

O to více může slavit svůj skvělý úspěch.

Podívejte se na fotografie úspěšné české tenistky z její instagramové stránky.

Diskuse ke článku