nahoru

Ve Vídni se neříhá! Barman zaplatil za 70 eur pokutu. Chystá se demonstrace

pet 23. února 2016 • 17:09
Edin Mehic
Edin Mehic
• foto: 
Edin Mehic Facebook

Vídeň, kterou dnes žebříček Mercer, který zkoumá, kde se nejlépe žije z hlediska bezpečnosti, zdraví, vzdělání, bydlení a životního prostředí, opět vyhlásil nejlepším městem k životu, si zakládá na své spořádanosti. Edin Mehic byl nicméně překvapen přísností strážníků, kteří mu napařili pokutu 70 eur za to, že dal nahlas najevo, jak mu chutná kebab.

Sedmadvacetiletý barman popsal situaci na svém facebookovém profilu, kterou doplnil fotografií protokol: „Procházel jsem se v parku a měl jsem hlad. Objednal jsem si kebab, jak ho mám rád. Hodně kořeněný a se spoustou cibule,“ a pokračoval: „Aspoň víme, že se tu neděje nic horšího, když krkanec je to, co policii zajímá.“

Mehic tvrdí, že ani netušil, že policie je v blízkosti. Možná si pod sebou ale trochu podřezává větev, když dodává, že se mu zdálo, že strážník musí být alespoň dvacet metrů daleko. Bdělý strážce pořádku mu za rušení klidu uložil pokutu, proti které se Edin odvolal. Jeho právník Heinz Robathin dodává: „Jde o úhel pohledu. Kdyby to udělal v divadle, asi bych stížnosti chápal. Ale ne v Pratersternu, kde se dennodenně vyskytují drogoví dealeři a různé jiné pochybné živly.“

Z incidentu je v Rakousku virál a v sobotu 27. února se na stejném místě odehraje flash mob – lidé znepokojení přísností policie si nakoupí kebaby a kolu a na podporu hladovému barmanovi si pěkně společně zakrkají. Chlupatým navzdory.

pet


Klíčová slova: pokuta, Rakousko, VídeňDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.