nahoru

VIP premiéra Star Wars: Kdo kouzlil a kdo byl okouzlující? Podívejte se

Mav, ČTK 15. prosince 2015 • 16:35
VIP premiéra Star Wars: Kdo kouzlil a kdo byl okouzlující? Podívejte se
foto: ČTK/APInvision/Jordan Strauss

V Los Angeles měl v pondělí večer světovou premiéru dlouho očekávaný sedmý díl kultovní ságy Hvězdné války. Červený koberec zastřešený obřím bílým stanem lemovali stormtroopeři, tedy příslušníci úderné pěchoty Galaktického impéria, a neonová světla připomínající světelné meče. VIP premiéra snímku Star Wars: Síla se probouzí se konala za přísných bezpečnostních opatření.

Bezpečnostní opatření byla podle světových médií dokonce přísnější než na Oscarech, nasazeny byly stovky policistů, všudypřítomné byly detektory kovů. Oblast okolo kin je už několik dní uzavřená.

Ačkoli na zápletku snímku platí mediální embargo, na sociální síti Twitter se objevily první krátké recenze. "Buďte v klidu, Star Wars: Síla se probouzí jsou stoprocentní Hvězdné války," napsal Adam Vary, filmový reportér serveru Buzzfeed. "Příběh, postavy, scéna, humor - fanoušci Hvězdných válek, to je film, jaký hledáte," napsala jeho kolegyně z Los Angeles Times Rebecca Keeganová.

Zhruba 150 fanoušků, kteří tábořili ve frontě na lístky na páteční americkou veřejnou premiéru, se podle BBC dočkalo překvapení, když je produkční všechny pozvali na světovou premiéru do jednoho z kin.

Mav, ČTK


Klíčová slova: filmy, Hollywood, scifi, fantasy, star warsDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.