nahoru

Airbus představil letadlo budoucnosti – v roce 2050 nabídne luxus, který je dnes jen v nejlepším hotelu

Daniel Baret10. června 2014 • 16:00
Airbus představil letadlo budoucnosti – v roce 2050 nabídne luxus, který je dnes jen v nejlepším hotelu
foto: Airbus.com

Společnost Airbus představila své plány, jak by mohlo vypadat moderní létání kolem roku 2050. I když se předpoklady firmy dnes zdají jako sen, moderní technologie se rozvíjejí a mění tak rychle, že i sny mohou být brzy zapomenuty. Jaká letadla tedy můžeme v budoucnosti očekávat? Měl by to být především velký luxus a dokonalé pohodlí.

Letadlo budoucnosti by podle Airbusu mělo mít panoramatická okna, aby měl cestující dokonalý výhled. Bude v něm část vyhrazená pro zábavu (objevuje se zde dokonce i simulátor golfu) a tělesné teplo člověka bude přes aerodynamická sedadla nabíjet i samotnou kabinu.

Sedadla budou samozřejmě poskytovat i masáž, aby nebyl cestující při delším letu unaven, nápoje dostanete podle vaší osobní potřeby a vzduch bude jako mořský vánek či vůni borovice v lese. Jak si vyberete.

 

 

Speciální povrch letadla bude dokonale regulovat vnitřní teplotu, vlhkost i množství pronikajícího světla. Všechny technické vymoženosti a inovace mají být v souladu s přírodou, která má být v mnohém inspirací.

Airbus předpokládá, že podobný stroj by se mohl reálně objevit kolem roku 2050. Snad do té doby i v Česku stát stihne dokončit nějakou tu dálnici či pořádnou železnici…

Nový Airbus oprášil starou vizi: Sníží spotřebu a převeze víc lidí >>>

Daniel Baret


Klíčová slova: reflex, airbusDiskuse ke článku